XFX ја најавува Radeon RX 460 графика без навивачи

Radeon 460

XFX е една од оние брендови што лансира свои изданија една од најпопуларните на пазарот и како Гигабајт и многу други се оние кои се одговорни за донесување на најдобра графика на нашите компјутери. Од витално значење е да имате добра графичка картичка во нашиот компјутер ако игрите се наша работа и сакаме да ги добиеме сите перформанси надвор од нив на оние нови игри кои излегуваат толку често.

Сега е кога XFX го објави Radeon RX 460 без вентилатор. Популарноста на овој вид графика за која не е потребен вентилатор е во опаѓање во изминатите години, но тоа не значи дека неговата голема енергетска ефикасност доведува до друг вид на корисник. Благодарение на новите архитектури, можете да уживате во подобра графика при многу мала потрошувачка на енергија.

Оваа картичка XFX Radeon RX 460 е пример за енергетска ефикасност за корисниците кои бараат помалку енергија и сакаат нивните компјутери да бидат целосно неми. Веќе знаете дека да имате графика со голема моќност бара вентилатор, и ова, кога играте игри со високи перформанси, мора да ја користи таа картичка со полна брзина, како што би можел да каже некој.

Radeon 460

Всушност, ние ја разгледуваме првата картичка заснована на архитектура на поларис без вентилатор. XFX RX 46 не бара дополнителни приклучоци за да може да функционира, бидејќи целата енергија се зема од самиот слот PCI-Express.

Температурите што ги зема картичката кога работи не се далеку од другите решенија RX 460. Може да очекувате 33 степени кога е во мирување и Степени на 62 кога се користи. Логично, ефикасноста ќе зависи од капацитетот на кулата за циркулација на воздухот, така што ова мора да се измери за картичката да функционира правилно.

XFX RX 460 ќе има цена од приближно 999 јуани, што изнесува САД долар 140. Ако барате поголема моќ, esta.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.