Xiaomi Mi Note 2 се гледа уште еднаш на филтрирана слика

Xiaomi My Note 2

На 25 октомври, официјално ќе биде претставен Xiaomi Mi Note 2, завршувајќи многу месеци на чекање и огромна количина гласини и протекувања од сите видови. Можеби последното истекување, пред неговото официјално претставување, е она што го видовме денес во форма на слика и каде можеме да го видиме терминалот со сета своја раскош.

Кој ќе биде новиот предводник на Xiaomi, како што веќе знаеме, ќе има многу внимателен дизајн кој ќе се издвојува по неговиот закривен екран, имитирајќи го Samsung Galaxy кои беа толку успешни. Во врска со карактеристиките и спецификациите на овој нов терминал, ние веќе знаеме скоро сè, благодарение на протекувањето на неколку документи што ќе бидат прикажани за време на настанот за презентација на уредот.

За оние кои сè уште не го откриле карактеристики и спецификации на овој Xiaomi Mi Note 2, тогаш правиме преглед на нив;

 • 5.7-инчен Sumer AMOLED дисплеј со Force Touch и резолуција од 2560 x 1440 пиксели
 • Snapdragon 821 процесор со Adreno 530 GPU
 • 4 или 6 GB RAM меморија
 • 64 или 128 GB внатрешна меморија
 • Двојна задна камера со сензор Sony IMX318 од 23 мегапиксели
 • Предна камера од 8 мегапиксели
 • Батерија од 4.100 mAh со брзо полнење
 • Ултразвучен скенер за отпечатоци од прсти на Qualcomm и читач на ирис

Враќајќи се на филтрираната слика на Mi Note 2, можеме да видиме голем терминал, со закривен екран, со многу намалени рамки и бела боја што многу нè потсетува на успешниот Mi 5.

Сега можеме само да го чекаме денот на презентацијата за официјално да се сретнеме со Xiaomi Mi Note 2 и да видиме дали навистина е тоа што го сакаме или останува на половина пат до најдобрите паметни телефони на пазарот.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

 1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
 2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
 3. Легитимација: Ваша согласност
 4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
 5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
 6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.