Xiaomi Mi Note 2 може повторно да се види како го покажува неговиот внимателен дизајн

Xiaomi My Note 2

Xiaomi не се откажува од напорите да стане најважниот производител на пазарот на мобилни телефони и затоа по презентацијата на новите Mi 5S и Mi 5S Plus, веќе го подготвува лансирањето на пазарот на се очекуваше Xiaomi Mi Note 2. Од новиот мобилен уред на кинескиот производител веќе знаеме многу од неговите карактеристики и спецификации, кои за многумина го ставаат над дури и iPhone 7 Plus.

Исто така, во последните часови и благодарение на новата филтрација, успеавме повторно погледнете го внимателниот дизајн, со закривен екран од двете страни и огромна палета на бои што ќе им овозможат на корисниците избор од широк спектар.

Следно ќе ги разгледаме главните карактеристики и спецификации на овој Xiaomi Mi Note 2;

 • Димензии: 155 x 77 x 6.5 mm
 • Екран: 5.7-инчен AMOLED Quad HD и резолуција од 2.560 x 1.440 пиксели
 • Процесор: Snapdragon 821
 • RAM меморија: 4 или 6 GB
 • Внатрешно складирање: разни верзии помеѓу 32 и 256 GB
 • Двојна задна камера од 16 мегапиксели.
 • Оперативен систем: Android Nougat 7.0 со слој за прилагодување MIUI 8

Без сомнение, доколку се потврдат овие карактеристики и спецификации, ќе се соочиме со фаблет со повеќе од интересна изведба, кој исто така ќе има многу внимателен дизајн и кој сигурно успева да заведе огромен број на корисници од целиот свет.

Во моментов Xiaomi не потврди официјален датум за претставување на Xiaomi Mi Note 2, иако сè укажува на тоа дека може да стане реалност на крајот на овој месец во октомври.

Што мислите за внимателниот дизајн на новиот Xiaomi Mi Note 2 кој наскоро ќе биде официјален?.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Коментар, оставете го вашиот

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

 1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
 2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
 3. Легитимација: Ваша согласност
 4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
 5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
 6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.

 1.   Amaia Magunagoikoetxea dijo

  Јас го имам Note 2 во моментот, единственото нешто е што батеријата се троши многу брзо и се загрева при полнење