Xiaomi Mi Note 2 може повторно да се види на изненадувачки слики

Xiaomi

Читаме и слушаме гласини за очекуваните многу месеци Xiaomi My Note 2, што би можело официјално да се претстави на крајот на овој месец, и повторно и уште еднаш се виде на неколку филтрирани слики кои во никој случај нема да ве остават рамнодушни. Овој терминал веќе влезе во фазата на производство според извршниот директор на Xiaomi, Леи Junун, па можеби за неколку дена можеме да присуствуваме на неговата официјална презентација.

Овие слики од Mi Note 2 се појавија на Weibo, популарната кинеска социјална мрежа и изненадуваат со намалените рабови што го оставаат екранот напред. Во однос на остатокот од дизајнот, не можете да видите премногу, но гледајќи го она што го видовме, барем веќе гориме од желбата да го знаеме новиот уред Xiaomi.

Во однос на неговите карактеристики и спецификации, веќе знаеме дека ќе биде полноправен терминал од висока класа, со AMOLED екран со двојна кривина и со големина од 5.7 инчи, ќе монтира процесор Snapdragon 821, 6 GB RAM и 128 GB простор за внатрешно складирање. Дали имате сомнеж дека тоа ќе биде вистински beвер?

Во моментов треба да продолжиме да чекаме за официјалното пристигнување на пазарот на Xiaomi Mi Note 2, за што сите гласини сугерираат дека ќе биде овој месец, иако во моментот кинескиот производител не потврди датум за неговото претставување.

Што мислите за многу малите рамки што ќе ги има Xiaomi Mi Note 2 и кои денес ги видовме на неколку филтрирани слики?


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.