Xiaomi Mi Note 2 ќе ја има двојната крива што ја имаше Samsung Galaxy Note 7

xiaomi-mi-note-2-1

Останаа едвај 3 дена за официјалното претставување на Xiaomi Mi Note 2 и иако е точно дека веќе знаеме практично сè во однос на внатрешните и надворешните детали за хардверот благодарение на бројот на гласини што стигнуваат до мрежата, најновото истекување покажува дека овој нов уред ќе го има „Двострани двојни кривини“, односно двојни кривини напред и назад. Ова нè потсетува колку е добра Xiaomi во „фаќањето“ на добрите идеи на производителите во однос на дизајнот на уредот и сега кога терминалот на јужнокорејската фирма е надвор од пазарот, овој нов модел на Xiaomi може да добие поголема слава заштедувајќи ги растојанијата

Самиот уред е спектакуларен ако ги земеме предвид хардверските спецификации и очигледно дизајнот, но останува да видиме колку е функционален овој нов модел на Xiaomi и дали навистина може да се спореди лице в лице со белешката 7. Оваа споредба е нешто тоа не е. willе видиме за пад на јужнокорејскиот модел, но секако би било интересно. Во принцип спецификациите со 5.7-инчен супер AMOLED екран со Force Touch и резолуција од 2560 x 1440 пиксели, процесор Snapdragon 821 со Adreno 530 GPU, 4 или 6 GB RAM, внатрешна меморија од 64 или 128 GB и двојна задна камера со A 318 сензорот со мегапиксели Sony IMX23 заедно со предниот дел од 8 мегапиксели се навистина добри, така што ќе треба да започнеме да ги гледаме првите прегледи на опремата за да потврдиме дека се соочуваме со одличен уред од кинеската фирма.

Уредите на кинеската фирма се обично навистина убави во однос на надворешниот дизајн и овој нов модел што ќе го видиме официјално лансиран многу скоро тоа ќе нè потсети на исчезнатата белешка 7. Сигурно многу од вас мислат дека ја немаат истата батерија и слично ... затоа ги оставаме шегите за секоја од нив.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.