Xiaomi веќе го подготвува лансирањето на Mi MIX Mini

Xiaomi

Помина еден месец од официјалното претставување на Xiaomi, и за изненадување на скоро сите, Mi Mix, паметен телефон со гигантски 6.4-инчен екран, кој се прикажува напред со речиси никакви рамки и зафаќа повеќе од 90% од предниот дел на уредот. Овој curубопитен и интересен терминал веќе се продава со голем успех на пазарот, продавајќи ги сите достапни акции во Кина за само 20 секунди.

Она што би можеле да го наречеме фестивал на рамки или поточно на нерамки, не можеше да заврши и е дека кинескиот производител се чини дека е подготвен официјално да започне Xiaomi Mi Mix мини, кој за момент е со кодно име „Нано“.

Во моментов овој нов мобилен уред можевме да го видиме на неколку филтрирани слики, покрај неговиот постар брат, Mi Mix, иако квалитетот на сликите остава многу да се посакува и не ни дозволува да знаеме премногу детали на овој Mi Mix мини.

Xiaomi

Што се однесува до неговите карактеристики и спецификации, според гласините би пронашле 5.5-инчен екран, многу сличен на оној што веќе го видовме во Xiaomi Mi Mix, S процесорnapdragon 821 кој ќе биде поддржан од 4 GB RAM и 64 GB простор, наместо 6 GB RAM и 128 GB простор.

Сега останува само да почекаме Xiaomi да одлучи официјално да го претстави овој нов Mi Mix mini, кој како што го троши кинескиот производител би можел да биде во секое време. Јас скоро би се осмелил да кажам дека многу скоро ќе биде достапен на продажба за Божиќната сезона, каде што сигурно ќе биде еден од .вездените подароци.

Што мислите за опцијата да го видите Xiaomi Mi Mix mini на пазарот?.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.