Xiaomi Mi Mix во бело е близу

Првиот од гласините за овој Xiaomi Mi Mix што го видовме на мрежата откако беше лансиран сегашниот модел, зборуваше за можноста да се види мини модел наречен «Xiaomi Mi Mix Nano», но оваа гласина беше целосно демантирана кога се појави официјална изјава во која се вели дека таков уред не постои.

Сега по некои информации за можноста да го видите истиот Xiaomi Mi Mix уред во бело, се чини дека ова би било вистина и како што гледаме во Андроид душата, тоа би било во каталогот на производи достапни во кинеска продавница, што ако, во моментот не можете да купите.

Xiaomi не се предава и повторно се соочуваме со можно доаѓање на нова боја за успешниот и медиумски смартфон кој се прослави со спектакуларниот екран со едвај никакви рамки. Во овој случај, новиот модел или поточно новата боја за овој Xiaomi Mi Mix, не е демантиран, така се надеваме дека наскоро ќе започне да се пласира официјално на пазарот.

Во принцип спецификациите за ова 6,4-инчен фаблет FullHD екран, кој додава процесор Qualcomm Snapdragon 821 и е достапен денес во неколку верзии со 4 или 6 GB RAM и 128 или 256 GB внатрешна меморија, тој би бил близу да биде придружуван од истиот модел, но во бело. Исто така, нема официјална изјава од Xiaomi со која се потврдува лансирањето на оваа нова боја или се негира, затоа заклучуваме дека ќе биде можно да се види во најважната е-трговија на мрежата.

 


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.