Xiaomi официјално потврдува дека веќе работи на развој на MIUI 9

MIUI 9

Xiaomi продолжува официјално да презентира нови уреди со полна брзина, без да даде ниту една пауза и понекогаш да ги полуди сите со толку паметен телефон толку сличен во повеќето случаи. Ако не ни верувате, размислете колку нови терминали видовме од кинескиот производител во последните 3 месеци.

Сепак се чини дека направија дупка во зафатениот распоред за да започнат да работат на МИУИ 9. И тоа е дека вчера кинескиот производител официјално објави дека веќе започнале да ја развиваат следната верзија на неговиот популарен слој за прилагодување.

MIUI 8 веќе е присутен во голем број уреди на брендот, базиран на Android 6.0.1, но со Android Nougat 7.0 на пазарот, Xiaomi мораше да започне да работи на донесување на новата верзија на Android на сите свои сегашни терминали на пазарот .

Првата бета верзија на новиот MIUI 9 ќе пристигне во првиот квартал на 2017 година. Конечната верзија се очекува за вториот дел од 2017 година, иако во моментот ниту еден датум не е официјално потврден, па доколку имате мобилен уред Xiaomi, сепак ќе мора да почекате некое време за да уживате во придобивките на Android 7.0 на вашиот терминал.

MIUI 9

Кои новости би сакале да ги додадете MIUI 9 на вашиот паметен телефон од кинескиот производител?. Кажете ни во просторот резервиран за коментари на овој пост или преку која било од социјалните мрежи во кои сме присутни.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Коментар, оставете го вашиот

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

 1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
 2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
 3. Легитимација: Ваша согласност
 4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
 5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
 6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.

 1.   Луис денови dijo

  Здраво
  Имам xiaomi redmi note 3 и сè уште не знам како работи miui 8, како можам да зборувам за miui 9?
  Имам оперативен систем Android 5.1 и не знам како работи Android 6.0.Како можам да зборувам за Android 7?
  Неверојатно е како целиот систем работи толку брзо што не сфаќате што се случува околу вас ...
  благодарам поздрав