Xiaomi претставува капа за зајакнување на косата

капаче капакот на xiaomi

Xiaomi направете го тоа повторно и нè изненадува со оригинален и curубопитен гаџет. На „Актуалидад гаџет“ навикнавме да испробуваме секаков вид додатоци и апарати за носење. Но, досега не сме чуле за тоа капа што ја зајакнува косата. Xiaomi продолжува да произведува нови производи кои во најголем дел дури создаваат трендови.

La враќање на активност во кинески фабрики, успева да го подигне расположението и во другите делови на светот каде сè уште страдаме од невидени ситуации поради КОВИД 19. И конкретно, враќањето во производството на Xiaomi, исто така успева во голема мера да го анимира технолошкото поле ние најмногу сакаме. Ова, како што гледаме, се претвора во нови и иновативни додатоци.

Капа за запирање на алопеција

Имплантантот за коса е во мода. Не е изненадувачки, тоа е една од најбараните естетски „операции“ во последните 3 години. Со значително експоненцијален раст во последните месеци. Луѓе со проблеми со опаѓање на косата кои благодарение на едноставната интервенција можат да си ја вратат косата, а исто така и самодовербата.

Xiaomi пристигнува со нов предлог за оние кои сè уште немаат проблем со недостаток на коса, но кои забележуваат дека почнува да паѓа. Производ што нуди можност за зајакнување на растот на косата до точка на запирање на опаѓање на косата. И тоа го прави со концепт и во формат што не сме го виделе до сега.

капа xiaomi батерија

Високиот ниво на стрес дека страдаме секојдневно, а Генетско наследство неблагодарна, па дури и лоша исхрана може да предизвика слабеење на нашата коса И нека почне да паѓа Сметај на гаџет што ни помага да престанеме со почетното опаѓање на косата И дека ја зајакнува косата од коренот е нешто што треба сериозно да се сфати со оглед на тоа што доаѓа од Xiaomi.

Капата на Xiaomi нуди технологија за подобрување на растот на косата

Благодарение на Ласерска технологија LLLT, овој фантастичен нослив нуди а значително подобрување во растот на косата. И тоа го прави со зајакнување на секој од фоликулите од самиот корен. Според нејзините производители, тоа било демонстрираше до 80,9% клиничка ефикасност. Ласерот има американска медицинска сертификација и се чека на одобрување во други земји. Неговата пенетрација во фоликулот на прецизен начин го прави посилен против алопеција.

За информации, фоликулите на косата се поделени во три фази; раст, фаза на дегенерација и фаза на одмор. Преку 650nm медицински ласер тестиран од повеќе од 3.000 лекари и заверен за домашна употреба, тоа е може точно да достигне фоликули помеѓу 3 и 5 мм кои не се во фаза на раст и дека се враќаат во фаза на нормален раст.

ласерско капаче xiaomi

Оваа технологија изведува а основна функција за активирање на раст на косата и запирање на опаѓање на косата. Ласерот ги активира фоликулите во состојба на мирување и ги обновува оние што дегенерираат. По третманот со оваа «капа» од Xiaomi е забележано дека сите се реактивираат повторно влегувајќи во фазата на раст како и остатокот од здравите фоликули.

Формат и работа

Самиот додаток не е самиот капа. Наместо тоа, капачето може да го скрие или на некој начин да го скрие самиот gadget. Навистина тоа е мала кацига што можеме да ја вметнеме во кое било капаче стандардна големина. „Шлемот“ се карактеризира со: навистина мала тежина од 210 грама Нема да се мачи кога ќе го носиме на главата. И нивните димензии се од 203,3 × 178,7 × 87,6 мм.

Иако како што велиме, малиот шлем може да се смести во секое капаче, во пакетот имаме дискретно црно капаче во кое совршено се вклопува. Така можете да го користите насекаде без привлекување внимание за носење нешто чудно на вашата глава. Во неговото работење наоѓаме некои мали потешкотии што ги зачуваа производителите на најдобар можен начин.

капа xiaomi внатрешен шлем

За да избегнеме значителна тежина што треба да ја носиме на главата, не е додадена сопствена батерија. Значи за ваша употреба ќе ни требаше USB приклучок. Нешто што може многу да ја ограничи неговата употреба. Затоа, за да не носите тешка батерија на главата, ниту секогаш да ви треба USB-врска, во серијата најдовме надворешна батерија. Така, со поврзување на кабелот, можеме да го користиме каде и да сме без потреба од приклучоци. Да, кабел ќе излезе од капачето до врската со батеријата, детал што ја прави неговата употреба може да привлече внимание.

Но, колку време треба да носите капа? Неговите производители тврдат дека можеме да го користиме ласерот 30 минути секој ден. Со дневна сесија од половина час, резултатите ќе бидат забележливи за кратко време. Знам зајакнување на скалпот, запирање на опаѓање на косата и забележување на дополнителен раст од фоликулите кои беа неактивни.

Кога да купите капа за опаѓање на косата?

Ако имате проблеми со опаѓање на косата и веќе сте пробале сè, нормално е овој гаџет да ви го привлече вниманието. Постојат многу и многу разновидни додатоци што Xiaomi ги продава. Огромен процент од нив со високо ниво на задоволство пријавени од корисниците. И пред сè, со а одлична врска помеѓу квалитетот на понудените производи и цената на кои можеме да ги стекнеме.

капа xiaomi пакет

Планирано е тоа во текот на првите недели од мај Сега можете да го купите капачето Xiaomi што ќе ја зајакне вашата коса и ќе спречи да ви паѓа. Неговите производители го ветуваат тоа за три месеци ќе има забележителни подобрувања во растот на косата. Колку би биле подготвени да платите за да го вратите нормалниот раст на косата без хируршка интервенција?

Капакот Xiaomi ќе се најде во продажба износ помал од 200 евра, и се очекува дека наскоро ќе биде достапен во вообичаените продажни канали на фирмата. Дефинитивно опција за разгледување ако сте загрижени за опаѓање на косата и сè уште не сте подготвени да „разгледувате“ на турските географски широчини.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.