Xiaomi успева да продаде повеќе од милион Redmi Note 4 во Индија

XiaomI

Индискиот пазар е главниот фокус на внимание кај повеќето производители на мобилни уреди, пазар во подем кој постојано расте. Многу се компании кои во моментов отвораат продавници или имаат во план да го сторат тоа, иако претходно мораа да инвестираат во земјата, како што е случајот со „Епл“, кој за да ги отвори своите први продавници на „Епл“, Се виде дека отвори центар за истражување и развој и во следните неколку години започна да ги произведува уредите во земјата.

Но, тоа не е единствената. Xiaomi, исто така, се фокусира на земјата и како доказ за ова, го гледаме големиот успех на неговото последно лансирање во земјата, Redmi Note 4, од кој се продадени повеќе од милион уреди за само 45 дена. Се чини дека Xiaomi најде нов и интересен пазар во оваа земја, откако виде како во последните две години, нејзините главни ривали во Кина успеаја да го надминат во класификацијата на производители што повеќето уреди ги продаваат.

Кинеската фирма го објави ова соопштение преку својата страница на Фејсбук. Ако почнеме да правиме пресметки, ќе видиме како кинескиот производител става Xiami Redmi Note 4 на пазарот на секои четири секунди, со што станува првиот уред што достигнува еден милион продажби за помалку време. Xiaomi објави три различни верзии на овој модел на пазарот, верзии кои ни нудат 2 GB RAM и 32 GB простор, 3 GB RAM и 32 GB простор и 4 GB RAM и 64 GB простор.

Екранот на овој уред е 5,5 инчи со Full HD резолуција, задната камера е 13 mpx и предната 5 mpx. Внатре наоѓаме Snapdragon 625, батерија од 4.100 mAh и Android 6.0. Исто така, има сензор за отпечатоци и Достапно е во сиво, црно и сребрено злато.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Коментар, оставете го вашиот

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.

  1.   Луис Техада dijo

    Очигледно Xiaomi најмногу ја насочува кинеската јавност ... така што меѓународните верзии на нејзините производи ќе останат релативно ограничени. Дури и кога купувате таму во Кина (братучедот што ми го донесе грлото x1) ми предупредува: има брендови што се произведени за извоз и други што не се. Тоа го забележувате во спецификациите: на пример СИТЕ AGM што ги видов имаа меѓународни бендови. : ИЛИ