Xiaomi штотуку го лансираше новиот Xiaomi Mi Pad 4, ова се неговите спецификации и цена

Xiaomi продолжува да биде вест во мрежата заради бројот на лансирања и новости во нејзините официјални продавници кои слетуваат во нашата земја. Имавме среќа да бидеме првата земја што има продажба на производи на Xiaomi и откако видовме отворање на новата продавница во Мадрид изминатата сабота, сега Xiaomi нè изненадува со претставувањето на Mi Pad 4.

Очигледно оваа таблета од кинеската фирма сака свое место во овој пазарен сектор и по некое време без новости сега ни нуди Mi Pad со добри спецификации и очигледно многу добра цена За оние кои размислуваат да го купат, ова е Xiaomi Mi Pad 4.

Многу ниска цена и доста интересни спецификации

Да, Xiaomi Mi Pad 4 ја следи линијата на ниски цени и интересни карактеристики што ја означуваат неговата линија на производи и во овој случај можеме да кажеме дека тие можеа да ја зголемат цената малку повеќе и да додадат нешто поактуелен процесор, бидејќи очигледно е не од последниот на Qualcomm, но секако, дел за помалку од 170 долари и врвниот модел ќе остане на 215 долари за да се промени па не можете да побарате многу повеќе ...

Ова се спецификациите на новиот таблет Xiaomi, кои се издвојуваат пред сè препознавање на лице:

 • Процесор Qualcomm Snapdragon 660 заедно со Adreno 512
 • 8-инчен екран со резолуција 1920 × 1200, сооднос 16:10
 • Задна камера од 13 мегапиксели и предна камера од 5 мегапиксели со решетка f / 2.0
 • Две достапни верзии, една 3/32 GB и друга 4/64 GB
 • Bluetooth 5.0. USB Type C, GPS Glonass
 • 6000mAh батерија и Android 8.1 со MIUI 9
 • Две бои, розова и црна

Се соочуваме со интересен модел за оние кои сакаат да имаат ефтин таблет и засега најскапиот модел (4/64 GB) нема да достигне 220 доларипа тие се навистина нокдаун цени. Овие нови Mi Pad 4 ќе стигнат до кинескиот пазар следната среда, 27 јуни и можно е во наредните недели да го пуштат во продажба за останатите земји, вклучувајќи ја и нашата.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

 1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
 2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
 3. Легитимација: Ваша согласност
 4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
 5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
 6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.