Xiaomi Mi A1 веќе ужива во Android 8.0 Oreo

Xiaomi My A1

Азиската фирма Xiaomi успеа да го подигне превезот по една година која беше доста комплицирана за компанијата, откако виде како голем број азиски фирми го преземаа водството, во својата земја, каде во последниве години стана референца во секторот.

Во текот на 2017 година, компанијата лансираше многу добри терминали, меѓу кои се истакнува Xiaomi Mi A1, терминал што пристигна на пазарот со Android One, кој го остави настрана среќниот слој на прилагодување на Xiaomi, кој иако во последните верзии не беше толку „тежок“ сепак беше влечење. Како што вети Xiaomi, Пред крајот на годината, Android Oreo 8.0 сега е достапен за сите терминали на Xiaomi Mi A1.

Од минатиот 31 декември и како што вети азиската компанија, Водечкиот терминал на Xiaomi со среден опсег започна да ја прима последната верзија на Android Oreo, верзија која ја започна својата бета фаза на почетокот на декември и која за многу кратко време ја достигна својата конечна верзија, што може да имплицира дека во наредните денови ќе започнат да се појавуваат проблеми со работењето, компатибилноста ...

За да ја инсталираме финалната верзија, пред сè мора да има нашиот терминал инсталирано најновото ажурирање на системот, како што објави компанијата преку својот профил на Твитер. Зборуваме за верзијата 7.12.19, ажурирање што одговара на месец декември. Како што е вообичаено во овој вид глобални ажурирања, веројатно е дека во зависност од земјата во која живеете, сè уште не е достапно. Ако тоа не е случај, не треба да трае долго за да пристигне, затоа треба само прво да ја ажурирате најновата достапна верзија, 7.12.19 и да почекате за известувањето или рачно да проверите дали е веќе достапно.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.