Xiaomi Mi A1 оди црвено за ограничено време

Како што е наведено во најавата за презентација на уредот: „Нова година, нова боја“ и тоа е дека моделот на кинеската фирма сега има нов модел или поточно нова боја што се додава на црна, розова и сребрена, во овој случај црвена.

Точно е дека црвената боја на задната страна може да биде прилично моќна боја за некои корисници, но комбинацијата на предниот дел во црно со задниот дел во црвена боја -во отсуство на гледање во живо- е една од победничките комбинации без сомнение.

Xiaomi My A1

Уредот што е вистински успех во продажбата се акумулира особено доцнењето во испораките, барем во Шпанија. Сметаме дека вредноста за парите на уредот Xiaomi е неверојатна, за што разбираме дека производот е оскуден. Сега тие повторно ја активираа ажурирањето на Android Oreo 8.0 и ова е уште една поента за паметниот телефон.

Неговите спецификации го сместуваат во група терминали од висок среден опсег кои ги задоволуваат мнозинството корисници кои не сакаат да потрошат многу пари на мобилен уред, но кои пак сакаат терминал кој е убав по дизајн и функционалност. Во однос на неговите технички карактеристики, Xiaomi My A1 има 5.5-инчен целосен HD екран, осум-јадрен процесор Snapdragon 625, 4 GB RAM меморија, 32 или 64 GB внатрешна меморија, 12 MP двојна камера со 2X оптички зум и батерија од 3080 mAh, така што овој модел е ист, но во друга боја.

Лошото е што нема залихи на Mi A1 и помалку од црвената боја што е ограничено издание. Во онлајн продавницата Нема залиха како и остатокот од А1 со други бои и капацитети, па затоа би било добро да бидете трпеливи да го набавите овој модел и малку повеќе трпеливост да го добиете во оваа нова црвена боја.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.