Xiaomi Mi A1 е оскуден, но тие веќе почнуваат да добиваат Android 8.0 Oreo

Дури изгледа чудно што уред што е тешко да се добие веќе подготвил или веќе го добива ажурирањето на Андроид 8.0 Орео оперативен систем. Во овој случај, среќните сопственици на новиот уред од кинеската фирма можат да започнат со преземање на најновата верзија на оперативниот систем на Google.

Добрата работа што има акции на Android токму тоа е, штом новата верзија на системот е достапна, не траат премногу денови додека корисниците на нивните уреди не започнат да ја примаат. Случајот со Xiaomi Mi A1 не е исклучок и тие веќе почнуваат да се ажурираат според некои корисници.

Xiaomi

Во овој случај тоа е првата бета верзија Андроид О оној што се испраќа до корисниците на овие терминали на Xiaomi, но тоа значи дека веста што ја видовме во оваа најнова верзија на системот наскоро ќе биде достапна и за овие модели на Xiaomi.

Малку повеќе од 1 GB простор е тоа од што доаѓа оваа прва бета верзија GSM Arena и тоа очигледно ќе биде радост на многу корисници и надеж за навремено официјално ажурирање за останатите. И, тоа е што бета верзиите обично не допираат до сите корисници, туку откако ќе бидат активирани времето што е потребно за официјално лансирање е малку ако сè е правилно.

Се надеваме дека официјалната верзија ќе пристигне пред крајот на оваа 2017 година и тоа е нешто што самата фирма го предупредуваше одамна. Waitе почекаме да видиме што ќе се случи пред крајот на оваа година и дали е вистина дека тие ќе пристигнат на време за да го имплементираат во првиот Android One на Xiaomi.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.