Xiaomi Mi Max 2 ќе биде официјален на 25 мај

 

Xiaomi

El Xiaomi MiMax Тоа беше еден од нај изненадувачките мобилни уреди за 2016 година и беше првиот, од многу други што дојдоа подоцна, да лансира огромен екран од повеќе од 6 инчи, поточно 6.44 инчи. Успехот беше таков што иако на почетокот тоа ќе беше терминал со многу ограничени единици само за Кина, на крајот беше еден од најпродаваните паметни телефони, што го отежнува животот на кинескиот производител кој мораше да произведе многу повеќе единици од предвидените.

Сега Xiaomi го објави официјална презентација на новиот Xiaomi Mi Max 2 за наредниот 25 мај што веќе предизвика голема возбуда особено на социјалните мрежи.

Новиот фаблет ќе ја следи линијата започната од оригиналниот Mi Max, монтирајќи 6.44-инчен екран, иако како и во претходната прилика без да биде терминал на т.н. high-end бидејќи ќе најдеме процесор Snapdragon 626 или 660, поддржан од 4 или 6 GB RAM меморија.

Сите овие информации доаѓаат од различните гласини кои циркулираат со полна брзина низ мрежата на мрежи, кои исто така зборуваат дека овој нов уред би можел да биде многу скоро достапен на пазарот со цена помеѓу 1.499 и 1.699 јуани или што е исто да се сменат од 195 до 220 евра.

Xiaomi

Засега треба да почекаме, само неколку дена, за официјално да се сретнеме со новиот Xiaomi Mi Max 2 кој е повикан да биде еден од најпопуларните уреди за следната година, и тоа не само поради неговиот огромен екран, туку и поради многуте други негови карактеристики, меѓу кои секако ќе биде и неговата ниска цена.

Дали мислите дека новиот Xiaomi Mi Max 2 ќе го повтори успехот?.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени.

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.

бул (точно)