Xiaomi Mi 8, повеќе детали се појавуваат пред неговото лансирање

Бои на Xiaomi Mi 8

Xiaomi Mi 8 ќе биде следниот предводник на разноврсната кинеска компанија. Како следен врв на палетата на производителот, се зборуваше многу за тоа што да очекуваме од овој тим. Сепак, како што се случува пред секое големо лансирање, низата протекувања не престануваат да пристигнуваат. И сега ве ставивме пред најновите податоци што се појавија на ова Xiaomi Mi 8.

Очигледно Xiaomi размислува да лансира две верзии на овој популарен уред: Xiaomi Mi 8 и Xiaomi Mi 8 SE - Последново како „Специјално издание“ и можеби со поголема големина на екранот. Сега, меѓу откриеното, можеме да ви кажеме за различни нијанси; каде конечно ќе се наоѓа читачот на отпечатоци и што ќе дебитира за сопствените Animojis како што ќе ви покажеме на видео подоцна.

Xiaomi е компанија што ви прави авангардни паметни телефони и која започнува да ви нуди целосно електричен скутер за 1.000 евра. Сепак, популарно е познато по првите тимови што ги споменавме. Очите се свртени кон следниот Xiaomi Mi 8 и досега се појавија следниве податоци. Првото нешто што сигурно можеме да го најдеме во две бои: црна или бела.

Во меѓувреме, иако големината на екранот не е позната во моментот, се вели дека овој терминал може монтирајте OLED панел во двете верзии, панелот на верзијата SE е поголем. Во меѓувреме, во однос на моќноста, процесорот што се разгледува е Qualcomm Snapdragon 845 со RAM меморија до 6 GB и простор за складирање до 256 GB.

Сега, според сликите што протекоа неодамна, постои една од карактеристиките што се очекуваше да се интегрира во овој Xiaomi Mi 8 и се чини дека компанијата се одлучи за поконзервативен дизајн: читачот на отпечатоци ќе се наоѓа на задната страна на шасијата.

Се разбира, во истиот заден дел ќе имаме главна камера со двоен сензор (20 и 16 мегапиксели); додека предниот сензор ќе има сензор од 16 мегапиксели со 3Д препознавање на лице и тоа ќе ви помогне во работењето на вашите сопствени „Animojis“ совршено како што можете да видите на следното видео:

Преку: Gizmochina


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.