Xiaomi Mi A2 достапен на продажба 24 часа пред неговата презентација

Денес беше официјално претставен втората генерација на Xiaomi Mi A1, Mi A2, многу очекуван терминал, заради успехот што го покажа неговиот претходник, терминал што од азиската фирма официјално слета во Шпанија, отсекогаш бил распродаден, благодарение на одличната вредност за парите, што принуди многу корисници да го купите во азиски онлајн продавници.

Не знаеме дали станува збор за грешка или Xiaomi сака го преземе светот со усвојување на нов систем на дистрибуција Тоа е особено впечатливо, бидејќи 24 часа пред презентацијата, овој нов терминал на фирмата веќе беше достапен на веб-страницата Gearbest за да го купи и со испорака од 31 јули. Тоа не беше грешка или истекување, бидејќи терминалот е сè уште достапен за купување во оваа онлајн продавница.

Цената на овој терминал преку Gearbest, е 249 евра со вклучени трошоци за испорака. Единствено што недостасува е да се знае колкава ќе биде цената по која ќе пристигне во Шпанија, цена која ќе биде повисока, но не и многу поголема, па веројатно ќе биде околу 300 евра приближно. Ниту, пак, знаеме кога ќе биде на располагање, така што имајќи предвид дека времето на испорака е помеѓу 10 и 18 дена, можеме да почекаме неколку дена да знаеме кога ќе биде достапно во Шпанија преку официјалните продавници за дистрибуција што компанијата ги дистрибуираше низ цела Шпанија.

Азиската фирма претстави и поекономичен модел Xiaomi Mi A2 Lite, презиме што имплицира дека неговите спецификации се нешто построги од нејзиниот постар брат, тактика што повеќето производители почнуваат да ја користат. Xiaomi Mi A2 Lite е достапен и преку веб-страницата Gearbest за 189 евра, со испорака почнувајќи од 8 август и време на транзит од 10 до 18 дена.

Ако ве интересира некој од овие терминали, веднаш Xiaomi ја објави својата достапност во Шпанија, ние ќе ве известиме навремено. Во меѓувреме, можете да погледнете во Преглед на Xiaomi Mi A1, што го стори нашиот партнер Мигел.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.