Xiaomi Mi MIX 2S, новиот предводник на Кина е официјално претставен

Xiaomi Mi MIX 2S

Најновиот прв меч на Xiaomi сега е официјално претставен. Третата верзија на семејството Mi MIX е тука. И, како што веќе знаевме однапред, станува збор за Xiaomi Mi MIX 2S. Овој мобилен телефон, кој избега од типичниот Notch за кој многу компании сакаа да придонесат во дизајнирањето на нивните нови модели, вклучува подобрувања и нуди прилично конкурентна цена.

Xiaomi е веќе бренд што е присутен, барем во Шпанија, физички. Носи 4 продавници инсталирани на шпанска територија и се чини дека намерите значително ќе го зголемат тој број. Со тоа, Xiaomi Mi MIX 2S беше еден од најочекуваните тимови во последните месеци. И конечно стана официјално. Ние ги објаснуваме неговите технички карактеристики.

Екран со голем формат и континуиран дизајн

Инфографик на Xiaomi Mi MIX 2S

Да започнеме со тоа, ние ќе ви кажеме дека дизајнот не е неверојатен во споредба со претходните модели. Тоа е, голем формат со 5,99 инчен дијагонален екран и Full HD + резолуција. Покрај тоа, и како што споменавме на почетокот, тој се одвојува со типичниот „Notch“ што iPhone X и Essential Phone го направија модерен и ја испраќа предната камера до малата рамка на дното на шасијата. И кога станува збор за шасијата, таа има стаклена и керамичка завршница, па чувството во раката е да се биде пред врвен тим. Иако, како што ќе видиме, причините не изостануваат

Енергија и различни RAM и опции за складирање во овој Xiaomi Mi MIX 2S

Во меѓувреме, starвездата на Квалком не можеше да изостане. И, дали Xiaomi сакаше да проба да изгребе нешто од тортата, треба да го стори тоа на овој начин. Затоа, се соочуваме со модел кој ќе го опреми процесорот Snapdragon 845. На ова се додава дека ќе има неколку верзии - како што е вообичаено за брендот. И дека и RAM меморијата и просторот за складирање ќе одат рака под рака. Тоа е, ќе има 3 верзии за избор:

 • 6 GB RAM меморија + 64 GB простор
 • 6 GB RAM меморија + 128 GB простор
 • 8 GB RAM меморија + 256 GB простор

Како што можеш да видиш, Тоа ќе биде моќен терминал кој нема да има на што да им позавиди на останатите конкуренти во секторот. Сега, како негативна точка - ако на крајот ви треба повеќе простор - во ниту еден случај нема да имаме слот за користење мемориски картички. Но, како што добро знаете, постојат и други алтернативи: услуги базирани на облак или надворешен простор во форма на USB стикови.

Фото-камера со додатоци за триење на рамената со конкуренцијата

Задна камера Xiaomi Mi MIX 2S

Вистина е дека има елементи во кои Xiaomi не паднал. Сепак, мораше да се обложи на една од theвездените одлики во последно време: двојна камера на задната страна. И овој Xiaomi Mi MIX 2S го носи. Поконкретно станува збор за дистрибуција еднаква на таа на iPhone X. И таа се состои од два сензори со резолуција од 12 мегапиксели (еден од Сони и еден од Самсунг). Резултатот е можност да се игра со сликите; добијте го „драгиот“ ефект на боке и бидете во можност да примените ефекти на сите наши фаќања.

Во меѓувреме, на предната страна, камерата што ја има азискиот тим има сензор Резолуција од 5 мегапиксел и ќе биде насочено кон селфи, видео повици и да можеме да се препознаеме во моментот да го отклучиме терминалот и да можеме да започнеме да го користиме.

До еднаква батерија и безжично полнење

Безжичен полнач за Xiaomi Mi MIX 2S

Ние веруваме дека Xiaomi никогаш не разочарува. И примерок е овој Xiaomi Mi MIX 2S. Кинеската фирма знае кои елементи да ги интегрира во своите тимови за да привлече внимание. И уште еден од елементите што се aвезда во оваа 2018 година е моќта да се полнат паметни телефони без потреба од кабли. Исток Mi MIX 2S поддржува безжично полнење. И, да, ако се прашувавте: Xiaomi исто така ќе продаде своја сопствена подлога за безжично полнење.

Исто така, неговата батерија достигнува 3.400 милиампери капацитет да ви даде разумна автономија и ден за ден. И, ако сето ова не беше доволно, опреми Брзо полнење QuickCharge 3.0. Значи, за неколку минути ќе постигнеме значително зголемување на енергијата способна да го издржи последниот влез на денот. Бидете внимателни, ова во случај да сте секогаш интензивен корисник.

Оперативен систем и врски

Исто така, во оваа верзија на семејството Xiaomi Mi MIX беше задолжително да се обложувате на најновата верзија на оперативниот систем на Google: Андроид 8.0 Oreo. И тоа го прави со нова верзија на неговиот персонализиран слој MIUI 9. Во меѓувреме, се соочуваме со тим со можност за користење двојна SIM картичка; добивате технологија NFC; Поддржува 4G мрежи од следната генерација; дека има сензор за отпечатоци од задната страна и дека е негов портата за полнење е од типот USB-C.

Достапност и цени на Xiaomi Mi MIX 2S

Бои на Xiaomi Mi MIX 2S

Конечно, кажете ви дека Xiaomi Mi MIX 2S ќе биде достапен, пред сè, во неговата родна земја. Што повеќе, Познато е дека ќе стигне до останатите пазари - Јасно е дека со посветеноста на брендот кон своите физички продавници, Шпанија ќе биде една од дестинациите. И цените што протекоа - внимавајте, зборуваме за конверзии - се следниве:

 • 6 GB RAM меморија + 64 GB простор: 430 евра
 • 6 GB RAM меморија + 128 GB простор: 460 евра
 • 8 GB RAM меморија + 256 GB простор: 515 евра

Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

 1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
 2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
 3. Легитимација: Ваша согласност
 4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
 5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
 6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.