Xiaomi Mi Note 2 ќе има закривен екран

Xiaomi My Note 2

Закривените екрани почнуваат да се гледаат на повеќе уреди, покрај телефоните на LG и телефоните на Samsung. Ако неодамна знаевме за иден терминал на Huawei со закривен екран, сега се чини дека Xiaomi наскоро ќе лансира сличен терминал, но не секој терминал, туку Xiaomi Mi Note 2.

Познатиот терминал Xiaomi ќе има двоен закривен екран како Samsung Galaxy S7 Edge, барем така се појавува во протечен промотив на новиот уред Xiaomi. Терминалот Естер исто така ќе има екран од 5,5 инчи со одличен хардвер плус одлична цена.

Xiaomi Mi Note 2 ќе има голема сличност со Samsung Galaxy S7 Edge

Xiaomi Mi Note 2 ќе остане во историјата како првиот скап терминал на Xiaomi, нешто нетипично, но тоа не значи дека хардверот е ист како и кај другите терминали, напротив. Идниот Xiaomi Mi Note 2 ќе се карактеризира 6 GB рам и новиот процесор Qualcomm, Snapdragon 821. Е има и закривен екран со висока резолуција и новиот MIUI 8. The внатрешната меморија на овој Xiaomi Mi Note 2 е 128 GB, високо складирање што може да укаже на отсуство на слот за микросд картички. На филтрираната слика можеме да го видиме симболот на VR очилата, па се чини дека Xiaomi Mi Note 2 не само што ќе биде компатибилен со очилата за Виртуелна реалност на пазарот, туку и ќе биде компатибилен со платформата Daydream.

Сличноста со Samsung Galaxy S7 Edge е зачудувачка и можеби затоа многумина го мислат тоа новата верзија на Samsung Galaxy Se Edge би била пандан за соочување со овој уред Xiaomi дека покрај понудата за подобар хардвер, тоа би било поевтино од самиот терминал на Самсунг. Во секој случај, ова не е загарантирано и може да биде само случајност, иако нема сомнение дека Xiaomi Mi Note 2 ќе има одличен хардвер со двоен закривен екран.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.