Xiaomi Mi Pad 3, новиот таблет на Xiaomi кој покажува многу високо

Xiaomi

Веќе некое време ја чекаме официјалната презентација на Xiaomi за обновување на Xiaomi Mi Pad 2, а вчера со изненадување се претстави кинескиот производител, фаќајќи ги скоро сите со изненадување, нов Xiaomi Mi Pad 3 кој има за цел многу високо благодарение на неговиот дизајн, карактеристики и спецификации, но пред се и како скоро секогаш по цена.

Секако, Xiaomi не пушти на пазарот револуционерен уред или со голем број подобрувања, но се ограничи како многу други производители да направи еволуција. Во моментов, еволуцијата изгледа интересна, а цената е многу привлечна.

Карактеристики и спецификации

Прво на сите, ние ќе ги разгледаме главните карактеристики и спецификации на овој Xiaomi Mi Pad 3;

 • Димензии: 200 x 132 x 6.95
 • Тежина: 328 гр
 • Екран: 7,9 инчи со резолуција од 2.048 × 1.536 пиксели
 • Процесор: MediaTek MT8176 шест-јадрени до 2.1 GHz
 • RAM меморија: 4 GB
 • Внатрешно складирање: 64 GB
 • Задна фото-камера: 13 мегапиксели
 • Предна камера: 5 мегапиксели
 • Батерија: 6.600mAh
 • Поврзување: Wi-Fi 802.11b / g / n на 2.4GHz и 5 GHz, BT 4.2 ...
 • Андроид: 6.0 бел слез со слој за прилагодување MIUI 8

Со оглед на овие карактеристики и спецификации, несомнено е дека се соочуваме со она што ќе биде една од најпопуларните таблети на пазарот.

Таблет за секој корисник

Xiaomi Mi Pad 3

Со оглед на карактеристиките и спецификациите, на Xiaomi Mi Pad 3 можеме да кажеме дека тој е уред за кој било корисник. И тоа е што неговиот екран со 7.9 инчи и резолуција од 2048 x 1536 пиксели е најинтересен, што ни овозможува да уживаме во секаков вид мултимедијална содржина и исто така каде било благодарение на неговите намалени димензии.

Никогаш нема да ни недостасува енергија и тоа е што внатре наоѓаме шест-јадрен процесор Mediatek со брзина до 2.1 GHz, поддржано од 4 GB RAM меморија што ќе ни овозможи да преместиме која било апликација или игра што можеме да ја преземеме од Google Play или што е иста, официјалната продавница за апликации на Google.

Впечатлива е и задната камера, со ништо повеќе и помалку од 13 мегапиксели и тоа ќе ни овозможи да фотографираме огромен квалитет. Предната камера од своја страна останува на 5 мегапиксели, можеби повеќе од доволно за секој корисник.

Друг важен проблем во кој било таблет или мобилен уред е неговата батерија. Во овој Xiaomi Mi Pad 3 наоѓаме еден од 6.600 mAh Земајќи ја предвид големината на екранот, треба да биде доволно да ни понуди опсег од неколку дена.

Цена и достапност

Новиот Xiaomi Mi Pad веќе е во продажба од денес 6 април по цена од 1.499 јуани или што е исто 215 евра за промена. Веќе можеме да го најдеме во некои од најпознатите кинески продавници, со испорака практично во која било земја во светот. Се разбира, за да можеме да го видиме во Шпанија и во други земји, тоа мора да биде преку трети лица и барем во рок од неколку недели.

Што мислите за новиот Xiaomi Mi Pad 3?. Кажете ни во просторот резервиран за коментари на овој пост или преку која било од социјалните мрежи во кои сме присутни.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

 1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
 2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
 3. Легитимација: Ваша согласност
 4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
 5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
 6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.