Xiaomi Mi6 би бил лансиран утре со цена од 470 долари во својата основна верзија

Xiaomi

И се чини дека Xiaomi има намера да лансира новиот Xiaomi Mi6 по цена од 470 долари за неговата основна верзија и околу 580 долари за најмоќната верзија на палетата. Во принцип ние сме гласина дека доколку се исполни може да додаде скенер за ирис за функциите за отклучување и процесорот Qualcomm Snapdragon 821. Очигледно треба да почекаме за официјална потврда или презентација на истиот што според последните гласини би бил утре, нешто дека не сме изненадени бидејќи Xiaomi ја започна годината многу мирно и време е да започнеме со лансирање на своите нови уреди на пазарот.

Засега се вели дека покрај оваа верзија со процесорот Snapdragon, Xiaomi ќе монтира уште една со MediaTek, но има малку податоци за ова и тие се само гласини. Се чини дека сè укажува на тоа дека презентацијата ќе биде многу помалку звучна од минатата година каде компанијата го започна совпаѓајќи се со MWC, што направи нашиот начин да видиме нешто повеќе возбуда отколку во оваа пригода. Xiaomi не пристапи кон настанот што се одржа во Барселона оваа година и точно е дека го чекаме и новиот Xiomi Mi Mix 2, за кој веќе зборувавме пред неколку дена.

Во секој случај, она што го имаме се можните цени во долари и евентуалниот настан во раните утрински часови во Кина, така што ќе бидеме внимателни помеѓу денес и утре да видиме што е точно во сето ова и ако конечно компанијата одлучи да го лансира својот нов Xiaomi Mi6 уреди. сега. Нас ни изгледа чудно што немаше индиции за оваа презентација или дека немаме гласини за датумот и дека таа одеднаш се појавува на пазарот, но ова не е нешто ново ниту во Xiaomi ...


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Коментар, оставете го вашиот

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.

  1.   кавалета dijo

    Се надевам дека ова не е тој што купува лотарија во компанијата, затоа што нема да удрите или рефундирање ...