Нано Xiaomi Mi Mix ќе пристигне во текот на месец декември

ксиоми-ми-микс-нано

Метежот што го крена новиот уред на Xiaomi, Mi Mix, може да се крене повторно од помалата верзија на овој терминал, што би било поблиску до презентирање отколку што замислуваме. Новиот уред кој би имал 5,5-инчен екран и се вика Mi Mix Nano, Е биде претставен следниот декември.

Оваа вест е несомнено изјава за намера од кинеската фирма која не ја пропушта можноста повторно да ја создаде таа возбуда со уредот што може да се пофали со малите рамки што ги има. Во случај на моделот Mi Mix Nano, можеме да забележиме дека големината е значително намалена во споредба со сегашната верзија, а екранот од 6,4 инчи е навистина голем и покрај тоа што нема толку многу рамка, но со 5,5 значително ќе ја намали вкупната големина на уредот.

За да добиете идеја за тоа колку е голем овој 6,4-инчен Xiaomi Mi Mix, сметајте дека е поголем од сегашниот iPhone 7 PlusТерминали кои се едни од најголемите на пазарот во однос на екранот што го имаат. Ако сега овој нов Mi Mix Nano успее да ја намали големината на сетот, тоа може да биде добра можност за оние кои не сакаат фаблет од огромни димензии.

Сега според ова истекување што доаѓа од момчињата на Андроид душата, фирмата би била подготвена да го претстави новиот фаблет со многу повеќе содржана големина во однос на екранот и со исти завршувања и внатрешен хардвер како тековната верзија, исто така со цена содржана во 400-те евра приближно. Нема ништо потврдено освен сликата што ја имаме на почетокот и која протече на мрежата е од новиот уред, затоа Не веруваме дека ќе биде потребно многу време за да се претстави овој нов модел на Xiaomi да се додаде на огромната листа на терминали што беа презентирани оваа година.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.