Xiaomi Redmi Pro 2 би можел да пристигне подоцна овој месец

 

Се наоѓаме во навистина важен месец за сите компании во однос на лансирањето на нивните мобилни уреди. Во случајот на Xiaomi оваа година се чини дека машините започнуваат со доаѓањето на новиот Xiaomi Redmi Pro во неговата втора верзија. Кинеската фирма го лансираше првиот модел на овие Redmi Pro летото минатата година, поточно во месец јули, но се чини дека оваа година нема да чека толку долго и би можел да ја претстави втората верзија на овој среден опсег на крајот на март.

Евентуалното претставување на уредот во март може да значи почеток на продажбата во месец април и да се придружите со неколку паметни телефони што ќе пристигнат во текот на овие први фази од годината. Од друга страна, мора да биде јасно дека Xiaomi продолжува да ја губи пареата надвор од границите на нејзината родна земја, продолжувајќи да не ги пласира официјално своите уреди и мора да прибегне кон е-трговија што не нуди никаква гаранција во случај на проблеми.

Во секој случај, она што останува да се дефинира се исто така неговите спецификации, голем 5,5-инчен FHD екран, процесорот може да биде MediaTek Helio P25, што би било придружено со типичното 4 GB RAM меморија и две верзии, една dе 64 GB и друга со 128 GB внатрешна меморија. Овие можности се ценети во уредите како Xiaomi кои обично не поддржуваат microSD картички. Метално тело и а 4.500 mAh батерија Тоа би било шлаг на тортата за уред кој ни се допаѓа за неговите спецификации во рамките на средниот опсег, но пред се за неговата цена, околу 220 евра за почетната верзија и околу 250 за верзијата со 6 GB и 128 GB внатрешна меморија. Seeе видиме дали оваа гласина е точна и наскоро ќе биде претставен уредот што толку многу им се допадна на корисниците во својата прва верзија.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Коментар, оставете го вашиот

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.

  1.   Андрес dijo

    Мојот Blackview P2 со 4/64, octacore и 6000 батерија ме чинеше 170 €, претпоставувам дека ќе има поголема разлика од само тие детали, нели?