Xiaomi Redmi S2 пристигнува во Шпанија, најдобриот мобилен за селфи

Xiaomi продолжува со своите реклами и пред неколку минути ги објави лансирање на Xiomi Redmi S2 во Шпанија. Без сомнение, имаме добра доза производи од кинеската фирма во нашата земја откако пристигна пред неколку месеци и го сакаме ова.

Xiaomi Redmi S2 се смета за најдобриот терминал Redmi што може да се направи самоили, бидејќи има предна камера од 16MP со технологија за пикселирање и сопствени функции на AI за разубавување на Xiaomi. Овој уред, кој ќе пристигне на шпанскиот пазар на 15 јуни во сите овластени продавници на Ми и на веб-страницата на компанијата за неколку дена.

Прилагодена цена, дизајн на Xiaomi и интересни спецификации

Овој модел на фирмата ја следи филозофијата на компанијата од секој поглед и е дека има прекрасен дизајн, цена што се прилагодува на потребите на многу нејзини корисници. Има 6-инчен екран без граници со сооднос 18: 9, има а основна цена од 179 € за верзија 3GB + 32GB, двојна задна камера од 12MP + 5MP со AI и процесор Qualcomm® Snapdragon 625. Општи спецификации и интересна цена за многумина.

Најдобриот терминал Redmi за самоили

Предната камера од 16MP на Redmi S2 ви овозможува да снимите и најмал детал и да фотографирате со висока резолуција. Дополнително, во средини со слаба осветленост, сензорот користи напредна технологија која комбинира четири пиксели за да создаде голема слика со 2.0 μm пиксели. Овој процес претставува значително подобрување во користењето на светлината преку подобрување на чувствителноста на сензорот, што ви овозможува да правите јасни и светли слики, намалувајќи го бучавата дури и во потемни средини. 

Исто така, со овозможување на функцијата Auto HDR, предната камера од 16MP автоматски го идентификува задното осветлување и го применува HDR-ефектот. Од друга страна, неговиот блиц за самоили симулира природна светлина, па затоа ја доловува дури и осветленоста на очите и на тој начин произведува прекрасни портрети. Камерата исто така ви овозможува да го примените ефектот bokeh (или ефект на замаглување) благодарение на вештачката интелигенција, што овозможува субјектот јасно да се разликува од позадината на сликата, дури и да идентификува елементи како додатоци за коса или популарни гестови на раце. 

2 GB + 3 GB Redmi S32 е лансиран во Шпанија за 179 € во две достапни бои: златна и темно сива.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.