Xiaomi го најавува доаѓањето на Xiaomi Redmi Note 5 и Mi MIX 2S во Шпанија

Се соочуваме со лансирање на два важни модели во Xiaomi и тоа е дека Xiaomi Redmi Note 5 и Xiaomi Mi MIX 2S, се два терминала што ги сакаат корисниците и следбениците на брендот. Во овој случај, двата модели се официјално лансирани во Шпанија по официјалното соопштение од Донован Сунг, глобален директор за производи и маркетинг на Xiaomi.

Објавувањето е важно и тоа е дека овие уреди се на пазарот за „кратко“ време и сега корисниците во Шпанија кои сакаат можат да купат преку официјални продавници на фирмата во Мадрид и Барселона или од мрежата. Двата модели се многу различни едни од други во однос на перформансите и дизајнот, но во овој случај тие доаѓаат рака под рака за да останат.

Редми Забелешка 5

Со основна цена од 199 €, Xiaomi Redmi Note 5 нуди ненадмината изведба во својата класа, со што СЛР-сликата е достапна за сите буџети и уште еднаш ја потенцира посветеноста на компанијата да обезбеди најдобра технологија за паметни телефони по најневеројатни цени.

Redmi Note 5 ќе биде достапен во три бои: езеро сино, златно и црно, и во две верзии: 3 GB + 32 GB, за 199 € и 4 GB + 64 GB, за 249 €. Верзијата од 3 GB + 32 GB ќе биде достапна во продажба на блиц на 23 мај преку Mi.com, овластените продавници за Mi и AliExpress, додека 4 GB + 64 GB ќе бидат достапни од 25 мај.

Бои на Xiaomi Mi MIX 2S

Мојот микс 2S

Презентиран во Шангај на крајот на минатиот март, Xiaomi Mi Mix 2S пристигнува во Шпанија со почетна цена од 499 €. Овој паметен телефон го вклучува најновиот предводник на Sony, IMX363, за поставување со двојна камера, и неговите пиксели од 1,4 μm значително ги подобруваат фотографиите при слаба осветленост и воопшто каква било слика, благодарение на неговата двојна технологија за супер брз автофокус.

Со до 8 GB RAM и 256 GB ROM, Mi MIX 2S го искористува целиот потенцијал на најновиот Qualcomm Snapdragon 845 за неверојатни перформанси. Mi MIX 2S пристигнува во Шпанија со две верзии и две цени: 6 GB + 64 GB и 6 GB + 128 GB, за 499 € и 599 € соодветно. Со две бои бела или црна и тие ќе бидат достапно во овластените продавници на Ми од 25 мај.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.