Xioami официјално ќе го претстави Mi Note 2 на 25 октомври

Xioami Mi Note 2

Ние сме веќе долго време со новото Xiaomi My Note 2 од кои веќе ја знаеме нејзината скоро целосна листа на карактеристики и спецификации, а исто така сме го виделе на неколку филтрирани слики. Сепак се чини дека заврши чекањето за официјално запознавање на новиот предводник на Xiaomi и на 25-ти овој истиот месец кинескиот производител ќе го претстави јавно на настан што, како би било поинаку, ќе се одржи во Кина.

Поканата за настанот, донекаде чудна, може да се види на врвот на овој напис и се појави на социјалната мрежа Веибо, каде Xiaomi има големо присуство. Како што можете да видите на поканата, не се прикажани детали за новиот уред, па дури и не можете да видите слика од него.

Во случај некој да го пропуштил, ова се главни карактеристики и спецификации на очекуваниот Xiaomi Mi Note 2;

 • Димензии: 155 x 77 x 6.5 mm
 • Екран: 5.7-инчен AMOLED Quad HD и резолуција од 2.560 x 1.440 пиксели
 • Процесор: Snapdragon 821
 • RAM меморија: 4 или 6 GB
 • Внатрешно складирање: разни верзии помеѓу 32 и 256 GB
 • Двојна задна камера од 16 мегапиксели.
 • Оперативен систем: Android Nougat 7.0 со слој за прилагодување MIUI 8

Веќе го повторивме повеќе од една прилика, но новиот предводник на Xiaomi изгледа сензационално кога станува збор за дизајнот и ќе има моќ и перформанси што малку терминали на пазарот можат да ги совпаднат. Сега само треба да ги потврдиме сите детали, а исто така ја знаеме нејзината цена дека за она што се шпекулира нема да биде во стилот на кинескиот производител, односно многу намалена.

Дали размислувате за можноста да набавите Xiaomi Mi Note 2 ако се остварат сите најавени гласини за овој паметен телефон?.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Коментар, оставете го вашиот

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

 1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
 2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
 3. Легитимација: Ваша согласност
 4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
 5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
 6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.

 1.   Верте dijo

  Дали би ни го дале своето мислење за Xaomi Mi Note 2?