Xioami Redmi Note 5, 18: 9 издолжен екран и алуминиумска шасија

Протекување на Xiaomi Redmi Note 5

Азиската компанија Xiaomi е многу популарен, како во нејзината родна земја, така и во странство. И не е за помалку: има еден од просечните опсези на телефони со најдобро прифаќање во јавноста; Има лаптопи што се во рамките на ТОП 3 од лаптопите со најдобар квалитет / цена; и исто така е посветена на урбаните превозни средства како што е неговиот електричен скутер, еден од најдобро изградените и еден од оние со најголема автономија (помеѓу 20-30 км на полнење).

Сепак, како што веќе рековме, Xiaomi е многу популарен во секторот за паметни мобилни телефони. И наскоро нов паметен телефон ќе биде додаден во каталогот, Xiaomi Redmi Забелешка 5. Како што е научено преку телото ТЕНА (Азискиот FCC), во чија филтрација било можно да се знае дека овој терминал ќе има форма на фактор во согласност со најновите лансирања во секторот: издолжен екран со сооднос 18 : 9.

Xiaomi Redmi Note 5 ТЕНА

Овој тим ќе има екран, се шпекулира 5,99 инчи со максимална резолуција од Full HD + (2160 x 1080 пиксели); тоа би било малку поголема резолуција од моделот на кој ќе успее. Исто така, неговата шасија ќе биде изработена од алуминиум, нешто што е тешко да се најде во мобилниот под 200 евра А, во Xiaomi е нешто за што обложувам веќе некое време.

Се разгледува можноста за два процесори. На прво место, може да се вклучи MediaTek Helip P25 со 8 јадра на 2 GHz фреквенција. Или, од друга страна, Xiaomi може да се обложи на Qualcomm Snapdragon 660 со исти јадра и фреквенција на часовникот. Очигледно ќе има две варијанти и можеме да избереме помеѓу една 3 или 4 GB RAM меморија; во однос на складирањето би имале 32 или 64 GB простор и останува да се потврди дали може да се користат мемориски картички.

Конечно, Андроид 7.1 Нугат Тоа би била верзијата на оперативниот систем инсталирана внатре, како и да има батерија од 4.000 милиампери капацитет Вашите фотоапарати? 12 и 5 мегапиксели. Како што веќе рековме, откако ќе стигне до регулаторните тела, неговите официјални презентации пристигнуваат за кратко време.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.