Xperia F8331 може да се нарече Sony Xperia XR

Sony-Xperia-2

Неодамна мојот партнер Jordорди ти раскажа за истекување што не остави со отворена устаСе чинеше дека Сони планира да издаде уред за кој воопшто не зборуваше и го носи прекарот F8331. Сепак, аналитичарите ширум светот почнуваат да ги поврзуваат точките за да заклучат дека Xperia F8331 може да се нарече Sony Xperia XR, уред што беше споменат од Sony и кој ќе пристигнеше точно за време на IFA од оваа 2016 година, што ќе се одржи во германската престолнина Берлин.

Со оглед на фотографиите што протекоа, наоѓаме необичен уред, доста редок и различен од оној што ни го користеше Sony со својот опсег Xperia, издавајќи повеќе стакло и застапувајќи алуминиум, со двоен предводен блиц со светлосен тон и жолто . Што се однесува до другите детали, се чини дека предниот дел ќе има закривено стакло, кое во линијата на заоблените страни дава прилично елегантен шмек. Сепак, четирите агли на уредот изгледаат прилично тесни, како и горниот и долниот дел прилично рамен. На страна, можеме да го видиме и читачот на отпечатоци од Sony, со поинаков тон.

Што се однесува до непотврдените карактеристики, ние би пронашле приклучок за полнење преку USB-C, како скоро сите нови уреди, без да се откажеме од приклучокот од 3,5 мм. Екранот ќе остане во 1080p FullHD, додека камерата ќе остане ќе може да снима видео во 4K и фотографии на 13 MP, реалноста е дека Сони има тенденција да оди доста добро кога станува збор за леќите на камерата и сензорите. Гласините предвидуваат и 5,1-инчен екран и Android како оперативен систем, оваа последна точка е доста очигледна. Процесорот, а. Snapdragon 820 и 3 GB RAM меморија на Qualcomm.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.