Ова се понудите што Yoigo ги подготви за нас за декември

Во последниве недели видовме како момците од Јоиго започнуваат нешто повеќе од интересни кампањи, за сите оние што помислиле обновете го нашиот уред за кратко време. Пред неколку недели, ве известивме за понудите што компанијата ни ги понуди, правејќи преносливост, да добиеме iPhone X или Galaxy Note 8 со значителни попусти.

Тие понуди, ограничени во единици, завршија брзо, но ако доцневте или сега е кога сте решени да ги промените компаниите, Јоиго ни нуди три интересни понуди за овој месец декември: iPhone 8 со попуст од 150 евра, Samsung Galaxy S8 со 300 евра попуст или ако не сакаме да плаќаме дополнително месечно, можеме да го добиеме Galaxy J5 2017 целосно бесплатен.

Samsung Galaxy S8 со 300 евра попуст

Повторно, Samsung Galaxy S8 е повторно меѓу понудите на Yoigo за преносливост, но овој пат со поповолни услови отколку во претходните промоции, бидејќи ние треба само плаќајте 8 евра месечно за 24 месеци плус конечна исплата од 139 евра ако сакаме да го задржиме мобилниот на крајот на две години.

Samsung Galaxy S8 со заштеда од 300 евра

iPhone 8 со 150 евра попуст

Понудата што Yoigo ни ја нуди да го добиеме iPhone 8 64 GB со 150 евра попуст, ни овозможува да плаќаме на удобни рати од 20 евра месечно за 24 месеци со последна рата од 169 евра, така што крајната цена на уредот е само 649 евра, 150 евра поевтина од цената со која во моментов можеме да ја купиме во App Store.

iPhone 8 со 150 евра заштеда

Samsung Galaxy J5 2017 потполно бесплатен

Но, ако не сакаме да потрошиме евро при обновување на нашиот терминал, можеме да се определиме за понудата што Yoigo ни ја нуди со Galaxy J5 2017, многу комплетен терминал и за него дека нема да мора да плаќаме апсолутно ништо.

Samsung Galaxy J5 2017 бесплатен со Yoigo

На месечната цена на терминалите, мора да додадеме стапката што најдобро одговара на нашите потреби, или само мобилна линија (каде што имаме само една опција на располагање) или ако сакаме да избереме да ја направиме преносливоста на Интернет-врската во нашиот дом и да ги искористиме понудите што ни ги нуди заедно со мобилна линија и влакна од 50 или 300 Mbps.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.