Youtube веќе има мрачен режим и повеќе достапни опции за прилагодување

Новиот дизајн на YouTube веќе може да се користи неколку недели и можете да го направите директно од веб-страницата на социјалната мрежа. Во овој случај, она што се додава во новиот дизајн се неколку новини, како што е опцијата за направете „бесконечно движење“ или новиот режим на театар што сега ја додава во најновата верзија опцијата за додавање на горната лента за пребарување во црно, оставајќи го стилот на страницата многу поцелосен и добро завршен. Токму овие мали детали овозможуваат конфигурирање од страна на корисникот што малку по малку се подобрува и профилира од YouTube.

Ако сте од оние кои не знаат како да пристапат до новиот дизајн на мрежата, ве оставаме вас овој линк во кој можете директно да влезете кога сте најавени на YouTube. Што има ново во темниот режим за кои се тврди дека ја намалува осветленоста на екранот и го намалува отсјајот за подобро гледање на видеа, искуство што многу ќе зависи и од надворешното осветлување. Во секој случај, подобрувањето е што можеме да го прилагодиме YouTube малку повеќе по наш вкус и дизајнот е тотално различен со нова и многу побрза структура.

Можеби повеќе ви се допаѓа претходната верзија и затоа YouTube исто така нуди можност да се вратите назад и да ја напуштите мрежата како што беше порано, за ова, сè што треба да сториме е да кликнеме на опцијата што се појавува во конфигурацијата на корисникот: «Врати се во класичната верзија на YouTube» и сè ќе биде како пред промените. Добро е што од време на време му дозволуваат на корисникот да избере интерфејс и во овој случај YouTube го дозволува тоа.

 


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.