Youtube Gaming слета денес во Шпанија

Google

Гледаме многу многу добри вести денес за корисниците кои живеат во Шпанија. Сега платформата на Google за видео игри со YouTube Gaming доаѓа во Шпанија да остане. Многумина од вас се сигурни дека веќе уживате стриминг на игри во живо од шпански јутбери посветени на игри, но сигурно многу други не ја знаеја оваа вест.

Но, одиме по делови за сите оние кои повторно го добиваат сето ова, затоа во принцип коментирајте го тоа Youtube Gaming е платформата која е родена пред околу една година и дека е ексклузивно за светот на видео-игри и за корисниците да уживаат во светот на видео-игри со профили што можат да се прилагодат за да добиваат известувања и известувања кога некој од нашите омилени јут-клубови е пуштен во употреба со стриминг и што е најважно, од игрите што ги сакаме.

Насловите како Call Of Duty, Clash Royale или Pokémon, се само мал дел од игрите што можеме да ги следиме на оваа нова платформа на YouTube. Во него ќе ги видиме сите новости и вести кои најмногу ги очекуваат гејмерите.

Ова е реклама издадена од Гугл Шпанија за стартување на оваа услуга:

Во случај да имаме какви било прашања во врска со тоа, можеме прегледајте ја целата содржина на нашиот компјутер, таблет или мобилен уред. Групирање на содржината на игрите на исто место е интересно за сите оние кои го видоа лансирањето на оваа платформа во САД или Велика Британија и останаа со желба да ја имаат во Шпанија. Сега е достапно.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.