YouTube Go е новата апликација на Google за пазари во развој

youtube-go

Ако сме loversубители на видеа, најверојатно треба да бидеме многу претпазливи со користењето на апликацијата YouTube за да уживаме во нашите омилени видеа. Или можеме да почекаме да оствариме Wi-Fi конекција или да преземеме преземање на видеата дома и да ги пренесеме на уредот. Google е свесен за ова и подготвува нова нова апликација наречена YouTube Go, но не во моментот нема да дојде да ја замени апликацијата YouTube на достапните платформиБидејќи ќе биде достапно само за Индија, барем првично, каде што стапките на податоци и мобилните мрежи не се толку развиени како во Европа или Америка.

youtube-go

Но, според Гугл, со текот на времето оваа апликација ќе допре до повеќе земји и тогаш е веројатно дека ќе биде заменета со онаа што ја користиме во моментов. YouTube Go ни нуди четири различни начини на штедење во нашата стапка на податоци:

  • Офлајн режим, кој ни овозможува да ги избереме видеата, така што кога го полниме уредот, тие да се преземаат преку нашата Wi-Fi конекција, да може да уживаме во нив без употреба на мобилни податоци.
  • Режим на преглед, кој ќе ни покаже GIF што го сумира видеото.
  • Информации за податоците што ќе се потрошат во согласност со квалитетот што го избираме.
  • Споделете го видеото со други луѓе за да не мора да ги користат вашите податоци за да го гледаат видеото.

Во моментот Google информираше за оваа нова апликација преку својот блог, но не знаеме точно кога ќе биде достапна. Единственото нешто што сигурно го знаеме е дека првично ќе пристигне во Индија. Најверојатно откако ќе биде достапно таму, apk-от почнува да циркулира на Интернет и секој корисник на Android може да го преземе да започнете да ја користите, сè додека апликацијата нема никаков вид географско ограничување.

И обратно, кога е достапно на iOS, работите стануваат малку покомплицирани затоа што корисниците на iPhone ќе мораат да отворат сметка во App Store во земјата за да ја преземат апликацијата и сè додека таа нема географско ограничување на работењето.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.