Youtube сега ви овозможува да напредувате или премотате видео со само еден допир

Андроид на YouTube

Ако сте корисник на Android и обично ја користите апликацијата YouTube Сигурен сум дека во повеќе од една прилика ќе имате, од некоја или друга причина, да го унапредите или премотате видеото што го гледавте, прилично брза задача ако авансот што ви треба е долг, но може да биде вистинска главоболка ако треба напред или назад 10 или 20 секунди, особено ако видеото е прилично долго.

Со доаѓањето на новата верзија v11.47.55, Корисници на Андроид, засега, како што коментираат од Андроид полиција, тие ќе можат да напредуваат или да се враќаат назад во репродукција на нивното видео 10 секунди со само двапати тропање на десната или левата половина на екранот, во зависност од дејството што сакаат да го извршат. Несомнено е додаток во однос на функционалноста што многу корисници многу ќе го ценат.

Авансно или премотајте го видеото на YouTube со само двапати допрете на екранот.

Ако сте заинтересирани да ја имате оваа опција што е можно поскоро, кажете ви дека за да ја активирате мора исчистете ги сите податоци за апликацијата. За ова, мора да се префрлите во Апликации, да пристапите до YouTube, Storage и таму кликнете на Исчисти податоци и потоа во ред. Со оваа акција, сите ваши поставки и секое видео што сте го преземале ќе бидат изгубени. По извршувањето на оваа операција, двојното допирање на екранот ќе биде активно и ќе можете удобно да напредувате или да се враќате назад 10 секунди само со допирање на екранот на вашиот уред двапати по ред.

Како последен детал, кажете ви дека, како што се дискутира на различни форуми, очигледно и во моментот не секој го користи овој трик, затоа не очајувајте ако не можете да го активирате бидејќи тоа е само нова функционалност за која момците од Google за развој на апликацијата Андроид тестираат. Како препорака да ве потсетам дека, пред да направите какви било промени, проверете дали имате верзија 11.47.55 од апликацијата Youtube.

Повеќе информации: Андроид полиција


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.