YouTube TV сега е достапен за Android TV и Xbox One

Уште од мали нозе, секогаш ве чуди фактот дека во САД тие имаа голем број телевизиски канали, кога во нашата земја можевме да ги броиме на прстот од едната рака. Со цел да понудат огромен број канали, во САД користеа кабел, преку кој Секој може да ужива во сите канали што ги нуди соодветниот оператор преку надоместок.

Но, времето на кабелот поминува благодарение на новата телевизиска услуга што ја нуди Google, наречена YouTube TV, услуга што работи преку Интернет и нуди пристап до голем број телевизиски канали, и јавни и приватни, во замена за 35 долари месечно и можност за нивно користење на најмногу 6 уреди преку апликација.

Апликацијата што одговара на оваа услуга, YouTube TV, се појави на пазарот во април минатата година за екосистемите iOS и Android, но пред неколку часа, момците од Google ја лансираа апликацијата да уживаат во оваа содржина и на телевизиите управувани од Android TV покрај на Microsoft Конзоли Xbox One, но не се единствените, бидејќи наскоро Appleе биде достапен и за паметните телевизори Sony, LG и Samsung покрај Apple TV.

Во моментот телевизиите управуваа со Андроид ТВ што веќе може да ја инсталира и договори услугата да одговара на фирмите Сони, ЛеЕко, Хисенс, Визио и Филипс. YouTube TV ни нуди аспект многу сличен на оној што можеме да го најдеме во апликацијата YouTube, со делот Home каде може да се најдат истакнатите програми. Имаме и на располагање, јазиче наречено Директен, каде што се прикажуваат преносите во тој момент. Покрај тоа, додека уживаме во некоја содржина, можеме директно да пристапиме до програмирањето додека содржината продолжува да се репродуцира, во случај да не најдеме поинтересна опција.

Оваа апликација исто така ни нуди можност за сними без ограничувања каква било програма што се емитува преку достапните канали, меѓу кои наоѓаме ABC, FOX, CBS, amc, CNBC, CW, Дизни Шанел, ESPN, SyFy, САД, FX… и така натаму до скоро 50 канали. За некои од овие канали, како што е ESPN, потребна е и месечна претплата за пристап до целата содржина.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.