ZTE Axon M, смартфон што се преклопува со двоен екран

ZTE Axon M со двоен екран

ZTE нè изненади со презентацијата на нов мошне чуден мобилен телефон. Тој е првиот мобилен на пазарот со двоен екран, преклопен и штом еднаш се распореди, имаме таблет на милост и немилост. Станува збор за новиот ZTE Axon M, мобилен телефон кој засега ќе биде лансиран само во САД, но тоа со месеци ќе се појави на други пазари.

ZTE Axon M е нешто тежок и густ мобилен. Има само една камера и неговата батерија надминува капацитет од 3.000 милиампер. Дали сакате да знаете што крие ова паметен телефон Андроид внатре? Да ги разгледаме неговите карактеристики.

https://www.youtube.com/watch?v=607ETlNdQ-c

Двоен екран и станува „таблет“

Да не беше неговата главна карактеристика, ZTE Axon M ќе беше уште еден мобилен телефон кој ќе се приклучи на азискиот каталог. Сепак, нивните два 5,2-инчни екрани споени со шарка, тие го прават тоа многу посебен. И двата панели се идентични: иста големина и иста резолуција (Full HD).

Ок сега Овој фактор на форма ја одредува неговата крајна тежина (230 грама) и нејзината дебелина (12,1 милиметри). Сега, работата со продолжена работна маса ќе биде како да сте пред таблет. Исто така, ова исто така му овозможува на ZTE Axon M да извршува две апликации истовремено; по еден на секој екран.

Музички штанд ZTE Axon M

Енергија, меморија и складирање

Од ZTE тие не се определија за најновиот процесор на Qualcomm, но одлучија да вклучат еден од врвните во опсегот од претходните генерации. Зборуваме за Qualcomm кученце 821, четири-јадрен чип со работна фреквенција од 2,15 GHz.

На ова ќе треба да додадеме 4 GB RAM меморија -Не е еден од паметните телефони што имаат најмногу, но не е ниту еден од најмалку. Додека неговиот капацитет за складирање се заснова на a Внатрешен простор од 64 GB, над просечно. И добра е веста што компаниите повеќе не ги темелат своите модели на смешни капацитети од 16 GB. Исто така, ZTE Axon M ви овозможува да користите MicroSD мемориски картички до 256 GB. Значи, зачувувањето датотеки од каков било вид нема да биде проблем за него.

Врски и камера

Новиот мобилен со двоен екран на ZTE е посветен на сите видови врски. Beе можете да користите WiFi со голема брзина; Bluetooth е мала моќност и можете да користите 4G мрежи од најновата генерација за да се постигне прелистување на веб многу слично на домот.

ZTE Axon M има и читач на отпечатоци интегриран во копчето за вклучување / исклучување, како и ќе имате и GPS модул и аудио приклучок од 3,5 mm. Во однос на звукот, ZTE Axon M има технологија Dolby Atmos за да постигне опкружувачки звук. Иако ова е благодарение и на неговите два интегрирани звучници.

Што се однесува до фотографскиот дел, благодарение на конкретниот дизајн на паметниот телефон, ќе имаме само една камера. Тоа е, ќе работи и како задна и за предна камера. На сензорот е 20 мегапиксели; Тоа е придружено со двоен LED блиц и може да снима видеа во 4K квалитет.

ЗТЕ Аксон М отворен

Батерија и оперативен систем

Батеријата ZTE Axon M достигнува до 3.180 милиампери капацитет Ова ќе ни помогне да дојдеме до крајот на денот без никакви проблеми. Покрај тоа, овој мобилен има технологија Qualcomm што ви овозможува да уживате во брзо полнење (до 4 пати повисоко од вообичаеното полнење) наречено Брзо полнење 3.0.

Од друга страна, новиот подвижен мобилен телефон на ZTE се базира на Android. И верзијата што ќе биде инсталирана во фабрика е Андроид 7.1.2 Нугат. Во моментов нема вести за Android Oreo или Android 8.0.

Цена и достапност

ZTE Axon M ќе се појави на пазарот подоцна оваа година на американскиот пазар преку ексклузива со операторот AT&T. Како и да е, ZTE веќе потврди дека со месеци ќе се појави и на други пазари во Европа и Азија. Иако не се потврдени имиња или точна цена за терминалот.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.