ZTE Blade V8 претставува верзии Mini и Lite за сите вкусови

Друг кинески производител кој никогаш не престанува да нè воодушевува во мобилната телефонија, и покрај тоа што не е основана како одличен бренд, ZTE е фирма што не придружува скоро од почетокот на паметната телефонија и не може да отсуствува на Светскиот мобилен конгрес под нема концепт. Денес тие застанаа да дадат увид во тоа што е неговата нова голема посветеност кон различноста, ZTE Blade V8 Mini и верзијата Lite кои исто така ќе го придружуваат на пазарот. Овие два уреди нудат карактеристики исто толку слични колку што се и различни, ајде да ги запознаеме.

Прво на сите, одиме таму со Лајт верзија, Овој уред ќе има пет инчен екран во FullHD резолуција, на што да им завидувам на другите уреди што се сметаат за повисоки, бидејќи ќе ги воодушеви потрошувачите на видео. Како лабави точки, тој се крие зад својата алуминиумска шасија, процесор MediaTek MT6750 среден опсег и само 2GB RAM меморија тоа ќе биде прикажано доволно, но без фалење. Придружени со 16 GB меморија Во верзијата за влез и како може да биде поинаку, многу скромна задна камера, читач на отпечатоци и класичен асортиман на бои. За предната камера ќе имаме 5MP како нејзиниот брат во верзијата «мини».

За Нож V8 Мини, ZTE го задржува најдоброто, двојна камера со сензор од 13MP и сензор од 2MP што ќе игра без помпаВо основа ќе ни овозможи да уживаме во „режимот на портрет“ и 3Д. Внатре се крие малку повисок процесор, Кученце 435 да добиеме малку повеќе перформанси, иако уште еднаш ќе најдеме мала граница во 2 GB RAM меморија. Секако, неговиот 5-инчен екран станува 720p, што во голема мера ќе влијае на перформансите, придружени со неговата 16 GB внатрешна меморија.

Кинеската компанија молчи за цената и батеријата, но знаејќи го ZTE, ќе најдеме доста ниски и конкурентни цени.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени.

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.

бул (точно)