Tashmë e dimë datën e lançimit dhe çmimin e Doogee S98 të ri

Doogee s98

Më 28 mars, Doogee S98 do të dalë në treg smartphone i ri i fortë nga prodhuesi Doogee, i njohur si telefon i thyer, dhe do ta bëjë këtë me një çmim të veçantë prezantues prej 239 dollarësh, një çmim prezantues që do të jetë i disponueshëm vetëm midis 28 marsit dhe 1 prillit.

Çmimi i rregullt i kësaj pajisjeje është 339 dollarë, kështu që oferta prezantuese na lejon të kursejmë 100 dollarë. Përveç kësaj, ne mund të marrim pjesë në shortin për 4 Doogee S98 përmes faqes së saj të internetit. Nga 28 Mars deri më 1 Prill, ne mund të blejmë Doogee S98 për Dollarit amerikan 239 en AliExpress y doogeemall.

Çfarë na ofron Doogee S98

Doogee s98
Processor MediaTek Helio G96
Kujtesa RAM 8 GB LPDDRX4X
Hapësira e ruajtjes 256 GB USF 2.2 dhe i zgjerueshëm me microSD
Ekran 6.3 inç - Rezolucioni FullHD + - LCD
Rezolucioni i kamerës së përparme 16 MP
Kamera të pasme 64 MP kryesore
Shikim nate 20 MP
8 MP kënd i gjerë
bateri 6.000 mAh e pajtueshme me karikim të shpejtë 33W dhe karikim me valë 15W
të tjerët NFC – Android 12 – 3 vjet përditësime

potencia

Doogee S98, menaxhohet nga procesori Helio G96 nga MediaTek. Së bashku me procesorin, gjejmë 8 GB RAM dhe 256 GB hapësirë ​​ruajtëse, hapësirë ​​ruajtëse që mund ta zgjerojmë duke përdorur kartën microSD.

Dizajn

Doogee përfshin 2 ekrane. E para dhe kryesore ka një madhësi prej 6 inç. Ekrani i dytë, ne e gjejmë atë në mbrapa dhe ka një madhësi 1,1 inç.

Me këtë ekran të pasmë, ne mund të shohim kohën, menaxhoni riprodhimin e muzikës, përgjigjuni telefonatave, kontrolloni nivelin e baterisë, shikoni mesazhet që kemi marrë…

kamera

Duke qenë se kamera është një nga rubrikat që përdoruesit marrin më shumë parasysh, djemtë e Doogee i kanë kushtuar vëmendje të veçantë. Në anën e pasme të pajisjes, ne gjejmë 3 thërrime:

  • Sensori kryesor 64 MP
  • 8 MP me kënd të gjerë dhe
  • Sensori i shikimit të natës 20 MP i prodhuar nga Sony.

Kamera e përparme është bërë nga Samsung dhe ka një Rezolucion 16 MP.

Bateria deri në 3 ditë

Me një Bateri 6.000 mAh, Doogee S98 ka një autonomi prej 2 deri në 3 ditë me përdorim të moderuar të pajisjes.

Compatibleshtë në përputhje me karikim i shpejtë deri në 33 W, me karikuesin e përfshirë me të njëjtën fuqi. Është gjithashtu i pajtueshëm me karikimin me valë.

Ku mund të blini Doogee S98

Doogee S98 i ri do të jetë i disponueshëm në Aliexpress dhe Doogeemall me lidhjet në hyrjen e artikullit. Kur të përfundojë promovimi i lëshimit, çmimi do të jetë 339 dollarë. Nëse ekonomia juaj nuk e lejon këtë, mund të merrni gjithashtu një nga 4 Doogee S98 që prodhuesi hedh në short përmes faqes së tij të internetit me lidhjet e treguara më sipër.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet.

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.

bool (e vërtetë)