10 dhurata pothuajse perfekte teknologjike për këtë Shën Valentin

Dhuratat e Shën Valentinit

E diela tjetër festohet Dita e Shën Valentinit ose çfarë është e njëjtë në Ditën e Shën Valentinit. Një datë në të cilën shumë e shfrytëzojnë rastin për t’i bërë një dhuratë partnerit të tyre dhe për të treguar të gjithë dashurinë që deklarojnë. Shumë të tjerë e kalojnë plotësisht këtë datë dhe është se dashuria duhet të tregohet çdo ditë dhe jo një herë në vit.

Pavarësisht nëse jeni një nga të parët apo të dytët, sot ne do t'ju tregojmë një listë të 10 dhurata teknologjike që mund t’i bëni partnerit tuaj Apo se në rast të mos festimit të Shën Valentinit, ju mund t'i dhuroni vetes në çdo kohë, apo mos e doni veten aq sa t'i bëni vetes një dhuratë?

Huawei Watch

Huawei

Orët inteligjente janë një nga pajisjet më të njohura në treg sot dhe Huawei Watch Possshtë ndoshta një nga orët inteligjente me karakteristikat më të mira të dizajnit, megjithëse nuk është një çmim. Dhe është se kjo pajisje e veshur nga prodhuesi kinez nuk është saktësisht e lirë.

Me një fund elegant, Kjo Huawei Watch mund të bëjë që partneri juaj të dashurohetMegjithëse, po, edhe në dashuri, nuk do të shpëtoni nga detyrimi që ta ngarkoni çdo ditë për të qenë në gjendje të jetoni të qetë dhe të dini kohën në çdo kohë.

Ndizni letrën e bardhë

Amazona

Nëse partneri juaj pëlqen të lexojë, mbase dhurata ideale kjo Shën Valentin është një eReader në mënyrë që ai të fillojë të zhytet në botën e leximit dixhital. Për këtë Ndizni letrën e bardhë nga Amazon mund të jetë opsioni më i mirë pasi është një nga pajisjet më të mira të këtij lloji në treg dhe gjithashtu mund të mburret me një çmim të bujshëm.

Për 129.99 euro ne mund t'i japim të dashurit tonë këtë Kindle Paperwhite, megjithëse nëse nuk jemi aq të dashuruar mund të blejmë edhe një Paperwhite të rikuperuar për 99 euro. Përmes kësaj lidhje mund të shihni një analizë të plotë të kësaj pajisjeje në mënyrë që të mund të pastroni të gjitha dyshimet që mund të keni.

Xiaomi Redmi Shënim 3

Xiaomi

Nëse buxheti nuk është problem për ju dhe po mendoni t’i jepni ose t’i dhuroni vetes një smartphone, mbase një nga opsionet më të mira që mund të gjeni është ai i lansuar së fundmi në treg Xiaomi Redmi Shënim 3. Tjetra do të bëjmë një rishikim të vogël të karakteristikave dhe specifikimeve kryesore të tij, në mënyrë që para blerjes, të dini gjithçka që duhet të dini për këtë terminal;

 • Përmasat: 149.98 x 75.96 x 8.65 mm
 • Pesha: 164 gram
 • Ekran 5.5 inç Full HD 1080p
 • Procesori Octa-core MediaTek Helio X10 2,0 GHz
 • 2/3 GB RAM
 • 16/32 GB hapësirë ​​e brendshme
 • Kamera kryesore 13 megapiksel
 • Kamera e përparme 5 megapiksel
 • Bateri 4.000 mAh
 • LTE (1800/2100 / 2600MHz),
 • Lexues i gjurmëve të gishtave
 • Sistemi operativ Android 5.1 Lollipop (MIUI 7)
 • Në dispozicion në tre ngjyra: ari, gri e errët dhe argjendi

Nuk u gjet asnjë produkt., megjithëse zakonisht ndryshon shumë në varësi të shitësit, kështu që rekomandimi ynë është që të kërkoni vendin më të lirë për të blerë.

iPad Air 2

mollë

Nëse duam të jemi të dashuruar deri në kockë dhe gjithashtu të krijojmë përshtypjen se na kanë mbetur para, ne gjithmonë mund t'i japim një iPad atij personi që duam. Shërbimet e tij janë të pafundme dhe pothuajse me siguri mund ta shfrytëzoni atë në një masë të madhe.

Një opsion i shkëlqyeshëm mund të jetë iPad Air 2, i cili ka një çmim mjaft të lartë prej më shumë se 400 euro, me problemin përveç faktit që brenda pak ditësh mund të prezantohej iPad Air 3, me të cilin do të kishim një pajisje të vjetëruar. Nëse e gjithë kjo ka pak rëndësi për ju, ky iPad është një nga tabletët më të mirë dhe më të fuqishëm që mund të gjejmë në treg dhe një dhuratë me të cilën sigurisht që nuk do të dështojmë.

Kindle Fire

Amazona

Nëse duam të bëjmë një tablet si një dhuratë, por buxheti nuk është aq i lartë sa të blejmë një iPad në çfarëdo versioni, një mundësi e shkëlqyer mund të jetë Zjarri i ndezjes së Amazonës. Kjo pajisje e lansuar së fundmi në treg na ofron për një çmim prej 60 eurosh disa më shumë sesa veçoritë dhe specifikimet interesante për përdorim mesatar. Shfletimi në rrjetin e rrjeteve, leximi ose shijimi i përmbajtjes së ndryshme multimediale nuk ka qenë kurrë kaq i lehtë dhe kaq i lirë falë këtij Zjarri të ri.

Për të blerë këtë tablet të lirë mund ta bëni vetëm përmes Amazon, ku duhet të paguani për 59,99 euro dhe të prisni ta merrni nesër në shtëpinë tuaj.

Syma X5C Exlorers 2.4G Drone

njeri që rri kot

Dronët janë në modë dhe nuk është rastësi, pasi që kur merret me një nga këto pajisje fluturuese njeriu kënaqet si një fëmijë i vogël i vërtetë. Për këtë rast kemi zgjedhur një që nuk ka një çmim të tepruar, i cili është bekuar nga shumë përdorues dhe që gjithashtu mund ta gjejmë si numri një në shitje në Amazon, diçka që është gjithmonë shumë pozitive.

Për të filluar në këtë botë të drones kjo Syma X5C Explorers 2.4G Isshtë më se e mjaftueshme dhe është se askush nuk do të jetë i lirë të pësojë një fatkeqësi të çuditshme që mund t'i japë fund dronit tonë në një humbje totale. Nëse dashuria juaj tashmë ka një trajektore të rëndësishme me këtë lloj pajisje, pa dyshim që do t'ju duhet të kërkoni një pajisje tjetër me një cilësi më të mirë, që ofron përfitime më të mëdha dhe që sigurisht dhe për fat të keq do të merrni diçka më të shtrenjtë.

OnePlus 2

OnePlus

Ne kemi vendosur të përfshijmë një pajisje të re mobile në këtë listë sepse jemi të bindur se është një nga dhuratat më të thjeshta për t'u dhënë në këtë ditë të veçantë për shumë njerëz. OnePlus 2 Ai ka rënë në çmim këto ditë, derisa të mbetet në 345 euro dhe kjo është arsyeja pse ne kemi vendosur ta përfshijmë atë në këtë listë.

Po flasim për një terminal të të ashtuquajturve përfitime të nivelit të lartë si shumë të mirë, i cili përkundrazi nuk ka një çmim të atij tregu të nivelit të lartë. Këtu ju tregojmë karakteristikat kryesore dhe specifikimet e këtij OnePlus 2;

 • Ekran 5,5 inç me rezolucion 1080p
 • Procesori Snapdragon 810
 • GB RAM 3
 • 64 GB hapësirë ​​të brendshme, pa mundësinë e zgjerimit të tij duke përdorur kartat microSD
 • Kamera e pasme 13 megapiksel me një hapje f / 2.0 dhe me blic të dyfishtë të integruar
 • Bateri 3.300 mAh

Xiaomi Mi Band 1S

Xiaomi

Nëse nuk doni të shpenzoni shumë para në një ditë si Shën Valentinit, la Nuk u gjet asnjë produkt. mund të jetë një mundësi e shkëlqyer për ju. Kjo pajisje nga prodhuesi kinez është një byzylyk sasior që do të lejojë partnerin tuaj të dijë dhe të ketë të dhëna për të gjithë aktivitetin e tyre fizik në dorë, si dhe të jetë në gjendje të shohë periudhat e tyre të gjumit dhe sasi të tjera të mëdha informacioni.

Kutia e saj është më e goditura dhe nuk jep përshtypjen e të qenit një pajisje që ka një çmim nën 30 euro. Përveç kësaj, dizajni i këtij Xiaomi Mi Band 1S është shumë i kujdesshëm dhe përfitimet që ofron janë padyshim të jashtëzakonshme. Nëse doni ta kuptoni siç duhet, ky byzylyk sasior Xiaomi mund të jetë një bast i sigurt për shumë pak para.

Hero i GoPro

GoPro

Po bëhet gjithnjë e më e zakonshme të shohim shumë njerëz që regjistrojnë veten e tyre me një nga kamerat e vogla të veprimit që shiten në treg. Marka më e njohur dhe më e njohur mund të jetë GoPro, e cila ka disa modele të disponueshme në treg, me një larmi të madhe çmimesh. Nëse partneri juaj është adhurues i sportit ose YouTube, mbase një Hero i GoPro mund të jetë dhurata ideale për të.

Me një çmim shumë interesant dhe të ulur në krahasim me modelet e tjera Ky Hero GoPro mund të bëhet dhurata perfekte për çdo çift këtë Shën Valentin që vjen.

PlayStation 4

Sony

Nëse paratë nuk janë problem dhe ju jeni të gatshëm ose të gatshëm t’i tregoni partneres tuaj se ajo që ndjeni për të është më shumë sesa dashuri, një pajisje me të cilën do të jeni të sigurt se do të godisni shenjën është një PlayStation 4. Sigurisht, suksesi do të jetë i plotë, veçanërisht nëse ia dhuroni të dashurit ose burrit tuaj. Nëse jeni burrë dhe shfaqeni në shtëpi me një PlayStation për t’i dhënë gruas tuaj, mbase Dita e Shën Valentinit do të përfundojë të jetë një festë e përgjakshme.

Pak mund të thuhet PlayStation 4 më shumë që është tastiera më e shitur në të gjithë botën dhe që natyrisht nuk ka një çmim të arritshëm për të gjitha xhepat. Ju gjithashtu duhet të merrni parasysh që nëse i jepni partnerit tuaj këtë pajisje, ju mund ta humbni shikimin e tij për një sezon të mirë, ne nuk e dimë nëse është saktësisht ajo që ju po kërkoni.

Nëse e keni arritur këtë pikë në artikull, ne jemi të bindur se për ju Dita e Shën Valentinit nuk është çdo ditë, dhe se megjithëse nuk kemi shumë para në portofolin tonë, ju po mendoni t'i jepni diçka vajzës ose djalit tuaj . Mos harroni se dhurata nuk duhet të jetë diçka teknologjike dhe ju gjithmonë mund të përdorni lule, çokollata ose një libër.

Çfarë do t’i dhuroni partnerit tuaj Ditën e Shën Valentinit të ardhshëm?. Na tregoni në hapësirën e rezervuar për komente mbi këtë postim ose përmes një prej rrjeteve sociale ku ne jemi të pranishëm dhe të etur për të ndarë një mijë gjëra me ju.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet.

*

*

 1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
 2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
 3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
 4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
 5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
 6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.

bool (e vërtetë)