Më 21 tetor, Samsung do të prezantojë Galaxy C9 me 6 GB RAM

Galaxy C9

Nëse ka një kompani që ka nevojë për pajisje të reja si May Water, ajo është Samsung. Kompania koreane është kapur në makthin më të keq të mundshëm dhe tani duhet të shkojë në front. pa shikuar prapa Për të parë se si Sodom dhe Gomorrah janë shkatërruar, natyrisht, janë shndërruar në atë Galaxy Note 7.

Ai ka një takim me të gjithë për të Premten me njoftimin se cili do të jetë Galaxy C9 i ri. Nëse tashmë ka kaluar përmes çertifikimit kinez TENAA javën e kaluar, tani është koha kur ato janë shfaqur imazhe shtypi me të cilën e gjejmë direkt me pamjen vizuale të këtij smartphone që shquhet për kamerat e tij 16MP dhe një memorje RAM që arrin deri në 6 GB.

Këto dy telefona, përveç që kanë një kamerë të përparme dhe të pasme 16MP dhe një 6 GB RAM, në dizajn ata kanë një të plotë në metal. Samsung gjithashtu është mburrur se ka arritur në një nivel më të lartë atë që do të ishte brezi për antenën që kryqëzon horizontalisht pjesën e sipërme të telefonit.

Këto janë syze të përfolura që ne e dimë:

 • Ekran 6 inç (1920 x 1080) Full HD AMOLED
 • Çipi Octa-core Snapdragon 652
 • Adreno 510 GPU
 • 6 GB RAM memorie
 • 64 GB memorie e brendshme e zgjerueshme përmes mikro SD
 • Android 6.0.1 alte
 • SIM dyfishtë (nano + nano)
 • Kamera e pasme 16 MP me blic LED me ton të dyfishtë
 • Kamera e përparme 16 MP
 • Përmasat: 162,9 x 80,7 x 6,9 mm
 • Pesha: 185 gram
 • Sensori i gjurmës së gishtit
 • 4G LTE, Wi-Fi 802.11ac, Bluetooth 4.2, ANT +, NFC
 • Bateri 4.000 mAh

Galaxy C9 dhe Galaxy C9 Pro do të arrijë në një larmi ngjyrash duke filluar nga ari në argjend dhe trëndafili. Ne do të kemi të gjitha detajet që mungojnë të Premten e ardhshme në mënyrë që të dimë çmimin dhe disponueshmërinë e këtyre dy terminaleve.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet.

*

*

 1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
 2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
 3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
 4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
 5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
 6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.

bool (e vërtetë)