Më 25 tetor, BlackBerry DTEK60 arrin në Evropë

ferrë-dtek60

Kemi folur për BlackBerry për disa muaj, për të ardhmen e saj si prodhues i pajisjeve dhe për terminalet e saj. Në fund të shtatorit, shefi ekzekutiv, John Chen, njoftoi se firma kanadeze ndaloi prodhimin e pajisjeve të saj, por kjo nuk do të thotë se po largohej nga bota e telefonisë, krejt e kundërta, pasi që tani e tutje ajo do ta delegojë këtë detyrë për kompanitë e treta. Nëse flasim për terminalet, ai që ka tërhequr më shumë vëmendjen është DTEK60, një terminal me karakteristika mbresëlënëse dhe që mund të arrijë në treg me një çmim shumë të arsyeshëm.

Siç mund ta lexojmë në PhoneArena, Kanadezët do të lëshojnë BlackBerry DTEK60 në Evropë 25 Tetorin tjetër me një çmim të përafërt prej 600 euroshNuk janë 500 dollarët që janë përfolur, por me përfitimet që na ofron, është një terminal për t'u marrë parasysh. Ky BlackBerry i ri menaxhohet nga një procesor Snapdragon 820 me 4 GB RAM. Ekrani është 5,5 inç me rezolucion QHD. Brenda terminalit ne gjejmë 32 GB hapësirë ​​të brendshme, një bateri 3.000 mAh dhe një lidhje USB-C.

Në pjesën e kamerës, BlackBerry vazhdon të vërë bast për një rezolucion më të lartë se çdo terminal tjetër në treg, 21 mpx me blic LED të dyfishtë, që nuk do të thotë se cilësia e fotografive është më e mirë, me ne kemi qenë në gjendje të verifikojmë vitet e fundit me S7 dhe iPhone 6s dhe 7. Kamera e përparme është 8 mpx.

Ky terminal do të dalë në treg me Android, ne nuk e dimë nëse versioni 6 ose 7 përveç të gjithë kompletit të aplikacioneve BlackBerry për ta kthyer telefonin tonë në një pajisje të sigurt, një nga karakteristikat kryesore të këtij prodhuesi. Nëse çmimi prej 600 euro konfirmohet përfundimisht, kjo BlackBerry e re mund të bëhet një shitës më i mirë i vërtetë gjë që do ta lejonte BlackBerry të kthente kokën në sektorin e telefonisë mobile.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet.

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.