256 GB në një microSD cilësor, kjo është ajo që ofron Lexar

Kartat MicroSD janë bërë prej kohësh një standard ruajtjeje në të gjitha nivelet. Në fakt, unë ende mund të kujtoj ditët kur të kesh një microSD 512MB ishte tashmë një moment historik. Sidoqoftë, koha kalon dhe teknologjia rritet fort, kjo është ajo që ne gjejmë, për shembull, nga dora e Lexar, i cili ka prezantuar një kartë mbresëlënëse microSD që synon përdoruesit më të kërkuar dhe të aftë të ofrojë deri në 256 GB magazinimi total. Le të shohim cilat janë karakteristikat e veçanta të kësaj karte të vogël me kapacitet të madh.

Kjo kartë microSD ofron shpejtësi leximi deri në 150 MB / s dhe shpejtësi shkrimi deri 90 MB / s, nuk janë të dhëna të çmendura, por nuk janë aspak të këqija nëse marrim parasysh hapësirën totale të hapësirës që ofron, për këtë gjejmë një microSD UHS-II U3 ​​me teknologji SDXC. Me pak fjalë, të gjitha vulat e garancisë që duhet të ketë një kartë ruajtjeje në një nivel profesional dhe që do të jenë në dispozicion të tyre për të marrë shërbimet e tyre afërsisht gjatë muajit Prill të këtij viti.

Qëllimi është ta përdorim atë për të regjistruar video në cilësi 4K dhe video me aftësi 3D. Për të na dhënë një ide, ne mund të ruajmë disa 36 orë video 4K, rreth 58.100 këngë ose 67.600 foto me cilësi të mirë. Një hap i madh krahasuar me kartat e magazinimit 128 GB.

Si një dhuratë ata do të ofrojnë një kopje të Shpëtimi i imazhit, një marrës skedarësh, në mënyrë që profesionistët të mund të ripërdorin atë përmbajtje që kanë fshirë aksidentalisht. Një shtesë e mirë gjatë blerjes së kësaj karte, edhe pse e mira vjen pikërisht tani, koha për të zbuluar çmimin, rreth 350 euro për të cilat mund të marrim këtë kartë, ose ne blejmë një pajisje të lëvizshme të mesit dhe e shoqërojmë atë me një kartë microSD.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.