3 nëntori është data e prezantimit të Huawei Mate 9 me kamera të dyfishtë Leica

Huawei Mate 9

Dje u takuam pjesë e specifikimeve të anijeve të reja në formatin phablet, Huawei Mate 9. Prodhuesi kinez është i gatshëm të zbulojë Mate 9, fabletin e ri të kompanisë dhe atë do të jetë pasardhësi i Mate 8 nga viti i kaluar

Ngjarja do të mbahet më 3 nëntor në Mynih, Gjermani. Sipas interpretimeve më të fundit, ky smartphone do të ketë kamera të pasme të dyfishta me lente Leica SUMMARIT, çip të veçantë për matjen e thellësisë së fushës, teknologji fokus hibrid, kontrolle manuale të plota dhe mbështetje RAW.

Këto janë Specifikimet e Huawei Mate 9:

 • Ekran 5,9 inç (1920 x 1080) Full HD me xham 2.5D, me 95% ngjyra e gamës
 • Çipi Octa-core Kirin 960
 • 3 GB / 4 GB / 6 GB RAM
 • 64 GB / 128 GB / 256 GB e zgjerueshme përmes kartës microSD
 • Android 7.0 Nougat me Emotion UI
 • SIM hibrid i dyfishtë (nano SIM + nano SIM / microSD)
 • Kamera të pasme të dyfishta 20MP me lente Leica SUMMARIT, blic LED me ton të dyfishtë, lazer AF
 • Kamera e përparme 8MP
 • Sensori i gjurmës së gishtit
 • 4G VoLTE, WiFi 802.11ac (2.4GHz / 5GHz), Bluetooth 4.2 LE, GPS, NFC
 • Bateri 4.000 mAh

Me 5,9 inçët e saj ne jemi përpara një phablet për të riprodhuar në të gjithë përmbajtjen multimediale që duam. Një lloj i pajisjes që ka vazhduar të tërheqë gjithnjë e më shumë përdorues, dhe që tregon qartë se ekranet më të mëdha tërheq më shumë vëmendje sesa ato terminale që janë më të vegjël, siç është Sony kompakt.

Huawei Mate 9 pritet të arrijë në ngjyrat e mëposhtme: argjend, gri, të bardhë, shampanjë ari, ari, gri qelibar dhe e zezë. Sipas këtyre thashethemeve të njëjta të fundit, çmimet do të jenë rreth 599 euro për variantin 3 GB RAM dhe 64 GB në memorje të brendshme, 699 euro për atë me 4 GB RAM dhe 128 GB në memorje të brendshme dhe 789 euro për atë me specifikime më të larta pasi ka 4 GB RAM dhe 256 GB.

Kina do të ketë ekskluzivitet të Mate 9 me 6 GB RAM dhe 256 GB memorie të brendshme me një çmim prej 704 dollarë.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet.

*

*

 1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
 2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
 3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
 4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
 5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
 6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.

bool (e vërtetë)