3 vende për të blerë dhe shitur foto

3-vende-për-të-blerë-dhe-shitur-fotografi-05

Sezoni i Krishtlindje po na vjen përsëri. profesionistë krijues Duke punuar me skedarë cilësorë, ata e kuptojnë që këto lloj imazhesh kanë aftësi për krijimin e klientëve të rinj, kështu që ata duhet të gjejnë ofruesit më të mirë. Rreth kësaj kohe të vitit, dy gjërat që përcaktojnë një agjenci Mikrostok e fotove janë me rëndësi për përmbajtjen dhe marrëveshje të mira. Prandaj, do t'ju sjell pak nga pak dhe ndërsa analizoj faqet më të mira që u përmbahen këtyre parimeve dhe që do të bënin të lumtur çdo klient. Sot po ju sjell 3 vende për të blerë dhe shitur foto.

3-vende-për-të-blerë-dhe-shitur-fotografi-06

Jay Images

Duartrokitje të mëdha për PO Kjo agjenci do të ishte padyshim zgjedhja ime e parë. Me nofkë "Spotify për imazhe" nga komuniteti i internetit në përgjithësi, SPRING është shtëpia e një mori të skulpturë i lavdishëm, në shërbimin tuaj me çmime të vogla. Ajo shquhet për shumë, shumë arsye.

Së pari, SPRING ka një redaktues të mrekullueshëm në shfletues që bën përdorimin e Photoshop krejtësisht e panevojshme. Me fjale te tjera, Për shkarkimin, modifikimin dhe ngarkimin e një artikulli, kur mund të bëhen ndryshimet e nevojshme në sit? Së dyti, SPRING Ofrohet si faqja e imazheve të internetit që ju merrni. Prandaj, thjesht duhet të prisni që të gjenerohet një kod për imazhin tuaj, dhe pastaj kopjoni dhe ngjisni lidhjen në faqen tuaj të internetit.

Nga një kërkim në lidhje me Krishtlindje Kjo do t'ju sjellë jo më pak se 150.000 blerje të mundshme dhe mund të filloni një kërkim të ngjashëm për çdo send që ju pëlqen veçanërisht. Kujdes: me kodin e kuponit "XMAS_GIFT" jep një zbritje prej 50% për të gjitha planet e pajtimit gjatë muajit të parë të anëtarësimit. Këto pajtime janë Print, Dixhital dhe Transmetim.

Nëse duhet të përfshini imazhe në një aplikacion, një skedar PowerPoint ose një libër elektronik, Digital është opsioni juaj më i mirë: 49.90 eu / muaj ju lejon të shkarkoni sa më shumë imazhe 3 megapikselë që dëshiron zemra juaj. Në një shënim alternativ, nëse keni nevojë për imazhe për përdorim ekskluziv në internet në një faqe në internet ose blog, nuk mund të humbni me Transmetimin: ky plan kushton vetëm 9.90 eu në muaj dhe ju lejon të shkarkoni imazhe nga 700 piksel larg.

3-vende-për-të-blerë-dhe-shitur-fotografi-04

Më shumë fotografi

Mostphotos.com është e fuqishme sidomos, dhe aq më tepër gjatë pushimeve të dimrit. 5 milion e gjysmë foto në bazën e të dhënave, është rritur fuqimisht me 10.000 produkte të freskëta çdo ditë. Kështu, ju do të gjeni disa imazhe mjaft origjinale rreth Krishtlindje këtu, të mbledhur nga e gjithë bota. Një detaj tjetër interesant është fakti se fotografë profesionistët dhe kohën e lirë paraqesin me lehtësi fotot e tyre të shkëlqyera.

Në tërësi, kërkimi për artikuj të lidhur me dimrin do të paraqitet me 100,000 fotografi dhe vektorë që mund të zmadhohen dhe të kontrollohen për cilësinë deri në pikselin e fundit. Gjithashtu, nëse punoni brenda një ekipi, kolegët e tjerë mund të krijojnë llogaritë e tyre individuale falas. Në fund, hidhni një vështrim në ofertën aktuale të Mostphotos, e cila thotë se nëse merrni një shërbim mini 10 ose një abonim Mini 20 për 6 muaj nga momenti i parë, ju kurseni 10% zbritje të çmimit normal dhe duke u regjistruar për një vit - pesëmbëdhjetë% Në një postim të mëparshëm, në  Modele të reja biznesi për fotografë në internet, ne pamë disa nga këto agjenci.

3-vende-për-të-blerë-dhe-shitur-fotografi-03

Tronditës

Tronditës bën pjesë në tre agjencitë e mia kryesore fotografi gjatë çdo kohe të vitit, por tani më pëlqen edhe më shumë. Shikoni ditët në kategoritë e tij të ndryshme dhe do ta dini se çfarë dua të them. Ndonjë nga skulpturë të përfshira në seksionet e saj është, pa dyshim, një imazh që ia vlen të përvetësohet.

Tronditës porosisni përmbajtje që është ekskluzive për 100%Dhe nëse kjo është vizita juaj e parë, përgatituni të befasoheni nga fotot që nuk duken si materiali juaj mesatar nga agjencitë e tjera të Microstock. Tronditës siguron këtë marrje unike në treg duke botuar skulpturë shume provokuese. Në fakt, meqenëse është një bashkëpunim i drejtuar nga vetë artistët, ju mund të imagjinoni sa të rrepta janë kriteret e 'hyrjes' si më poshtë: ekipi i përzgjedhjes pranon vetëm skulpturë Ato dallohen më së shumti në estetikë - dhe kjo do të thotë që ju të merrni vlerën më të mirë që nga fillimi, pa pasur nevojë të zgjidhni gjithçka më parë.

Më shumë informacion -  Modele të reja biznesi për fotografë në internet


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.