5 çelësa rreth Netflix në mënyrë që të mund ta shijoni në maksimum

Netflix

Siç e dinim dhe siç e njoftuam këtë mëngjes Netflix tani është në dispozicion në Spanjë, në mënyrë që një numër i madh i përdoruesve të fillojnë ta shijojnë atë dhe të gllabërojnë përmbajtjen e shumtë që do të na ofrojë. Edhe pse është një shërbim shumë i popullarizuar në Shtetet e Bashkuara dhe shumë vende të tjera, në Spanjë është një e panjohur e madhe për shumë, kështu që gjëja e parë që duhet t'ju tregoj është se është një platformë video on demand, e cila ka një çmim jo shumë të lartë dhe që do të na lejojë të shijojmë një sasi të madhe të përmbajtjes interesante.

Nga sot çdo përdorues tashmë mund të regjistrohet në aplikacion dhe të fillojë të shijojë, me avantazhin e madh që muaji i parë është plotësisht falas. Gjithashtu falë marrëveshjes së arritur nga Netflix Me Vodafone, shumë përdorues të paketave të caktuara të produkteve të kompanisë celulare do të kenë mundësi të hyjnë në platformë falas dhe falas.

Nëse doni të dini më shumë informacion në lidhje me Netflix, qëndroni me ne sepse përmes këtij artikulli ne do t'ju tregojmë 5 çelësa për të kuptuar plotësisht gjithçka që rrethon këtë shërbim interesant, dhe gjithashtu të dini disa detaje kryesore dhe si funksionon.

Cili është çmimi i tij?

Netflix

Ne kemi njohur çmime të Netflix për disa javë dhe nuk ka pasur asgjë të re në këtë drejtim. Plani bazë, me një cilësi standarde të riprodhimit dhe mundësinë e përdorimit të një pajisje në të njëjtën kohë, është me çmim prej 7,99 euro në muaj. Plani alternativ është me çmim 9,99 euro dhe përfshin mundësinë e luajtjes së përmbajtjes në HD dhe përdorimin e saj njëkohësisht në dy pajisje.

Do të kemi gjithashtu një mundësi më shumë në dispozicion, për një çmim prej 11,99 euro dhe falë të cilit mund të shohim përmbajtje në cilësi 4K, e cila është padyshim shumë e vogël, duke qenë e mundur të përdorim deri në 4 pajisje në të njëjtën kohë.

Siç e kemi përmendur tashmë, muaji i parë është plotësisht falas për çdo përdorues, kështu që nëse ende nuk e dini cili plan është më i miri për ju, mund të provoni Netflix për muajin e parë për 0 euro për të nxjerrë përfundime dhe më pas të zgjidhni plan që ju përshtatet më së miri. jeni të interesuar, megjithëse ndryshimi në euro midis tyre është mjaft i vogël.

Sigurisht që nuk mund të harrojmë për klientët e Vodafone me të cilët Netflix ka nënshkruar një marrëveshje bashkëpunimi. Për momentin nuk janë zbuluar detaje, por gjithçka tregon se mund të jetë falas gjatë 6 muajve të parë për klientët e Vodafone TV me fibra. E sigurt është që ky shërbim video do të integrohet në dekoderin e kompanisë.

Ku mund ta shijojmë Netflix?

Netflix

Një nga avantazhet më të mëdha që na ofron Netflix është se ne mund të shijojmë përmbajtjen e tij praktikisht nga çdo sistem dhe pajisje. Më poshtë ju tregojmë mënyra të ndryshme për të shijuar këtë platformë të njohur video;

 • Kompjuterët: direkt nga shfletuesi
 • Telefonat dhe tabletët: Android, Apple dhe Windows Phone
 • SmartTV: Samsung, LG, Philips, Sharp, Toshiba, Sony, Hisense, Panasonic
 • Lojtarët e mediave: Apple TV, Chromecast
 • consolas: Nintendo 3DS, PS3, PS4, Wii U, Xbox 360 dhe Xbox One
 • Set-kuti: Vodafone
 • Lojtarët Bluray me aftësi "të zgjuara": LG, Panasonic, Samsung, Sony dhe Toshiba

Kjo është ajo që ju duhet për të shijuar Netflix

Një nga pyetjet e mëdha që kanë shumë përdorues është se cilat janë kërkesat minimale për të qenë në gjendje të shijojnë Netflix. Nuk duhet të harrojmë se kjo platformë video funksionon përmes internetit, kështu që a lidhje me një shpejtësi afërsisht 1,5 Mbps për të qenë në gjendje të shijoni paketën standarde pa ndonjë problem (7,99 euro në muaj).

Shumica e lidhjeve në rrjetin e rrjeteve e tejkalojnë këtë shpejtësi deri tani, megjithëse rekomandohet që në rast se nuk keni fibra optike, të telefononi operatorin e lidhjes suaj të Internetit për të konfirmuar shpejtësinë që merrni. Ju gjithashtu mund të shijoni muajin falas të Netflix dhe të kontrolloni që gjithçka funksionon pa probleme, para se të filloni të paguani çdo muaj.

Sa i përket paketave të tjera, për atë që na ofron përmbajtje në rezolucion HD, këshillohet që të keni një lidhje ndërmjet 5 dhe 7 MB. Për paketën që na ofron përmbajtje në 4K, lidhja duhet të jetë midis 15 dhe 17 megabajt në sekondë për të shijuar një shërbim optimal.

Çfarë përmbajtje mund të shijojmë në Netflix?

Netflix

Meqenëse u njoftua mbërritja e Netflix në Spanjë, një nga pyetjet e mëdha që nuk u paraqit ishte që ne të mund të shihnim. Në fillim u tha që përmbajtja do të ishte shumë e kufizuar, edhe pse tani që Netflix është tashmë një realitet ne kemi qenë në gjendje të verifikojmë që përmbajtja për momentin është e pakët, por e mjaftueshme për çdo përdorues.

Përveç kësaj, është e njohur mirë nga lansimi në vendet e tjera që Netflix e bën atë të lehtë dhe e shendos katalogun e tij me më shumë përmbajtje kur ka ndodhur nisja e tij dhe varet nga kërkesat e përdoruesve të tij.

Ndër gjërat që mund të shohim janë dy nga Seritë e yjeve të Netflix si "House of Cards" dhe "Portokalli është e zeza e re" në versionin e tij origjinal dhe duke ndjekur shkallën e transmetimit që ata kanë në vendet e tjera. Përveç kësaj, ne gjithashtu mund t'i gjejmë të përkthyera në Spanjisht për kënaqësinë e atyre që nuk duan të shohin versionin origjinal të këtyre serive të prodhimit vetanak.

Duke vazhduar me rishikimin e katalogut të Netflix, mund të kuptojmë se ai ka arritur një marrëveshje me Antena 3 dhe se shumë nga seritë e tij mund të shijohen plotësisht në platformën e videos. Për shembull do të jetë e mundur të shihni "Velvet", "El Barco" ose "El Internado", përveç shumë serive të vjetra të zinxhirit spanjoll.

Në një nivel ndërkombëtar mund të shohim seri si; "Gotham", "Arrow", "Dexter", "Orphan Black", "The IT Crowd", "Suits", "Californication", "Gossip Girl", "Battlestar Galactica" ose "Black Mirror".

Sa i përket filmave, katalogu është mjaft i rëndësishëm me disa nga lajmet e fundit dhe klasikët e shkëlqyeshëm që çdokujt i pëlqen t'i shohë herë pas here.

Si të filloni të shijoni Netflix

Netflix ka dashur ta bëjë shumë të lehtë për ne që të fillojmë të përdorim këtë shërbim dhe do të jetë falas për këdo që ta provojë muajin e parë. Për të filluar të shijojmë tani duhet vetëm krijoni një llogari në faqen zyrtare të Netflix (Ata do të na kërkojnë numrin e kartës sonë edhe nëse e kemi plotësisht të parën falas) dhe do të hyjnë në të për të filluar shikimin e përmbajtjes.

Importantshtë e rëndësishme që të keni parasysh që në fund të muajit provë duhet të çabonoheni sepse përndryshe do të tarifoheni automatikisht nga pagesa mujore.

Pasi të keni hyrë në llogarinë tuaj, do të jeni në gjendje të zgjidhni tre seri të preferuara që do të ndihmojnë algoritmin Netflix t'ju njohë më mirë dhe të propozojë përmbajtje interesante për ju.

Gati për të filluar të shijoni Netflix?.

Më shumë informacion - netflix.com/es/


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet.

*

*

 1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
 2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
 3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
 4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
 5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
 6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.

bool (e vërtetë)