5 aplikacione alternative për Facebook Messenger

Aplikacionet e Facebook Messenger

Nëse disa nga ju mendonin se Facebook Messenger ishte mënyra e vetme për të hyrë në kontaktet tuaja në Facebook në mënyrë që të filloni biseda interesante me ta, gaboni.

Atje një seri aplikacionesh të palëve të treta që lejojnë qasjen në bisedat ekzistuese në Facebook pa pasur nevojë të zbresin në detyrë dhe që shërbejnë për të përmirësuar aftësitë e tyre. Më poshtë do të gjeni 5 aplikacione të Facebook Messenger të palëve të treta për iOS dhe Android.

Këto aplikacione të palëve të treta do t'ju lejojnë përdorni një seri lajmesh interesante ndërsa përmirëson përvojën e përdoruesit që mund të ketë me Facebook zyrtar.

GIPHY për Messenger

Giphy

Giphy është një aplikacion i përqendruar në GIF të animuara. Ato animacione në modë që na lejojnë të shohim çdo skenë qesharake ose kurioze në disa sekonda. Gihphy për Messenger ju lejon të dërgoni këtë lloj GIF në kontakte.

Asshtë aq e thjeshtë sa nisja e aplikacionit, kërkimi i një GIF dhe klikimi i butonit «Dërgo», zgjedhja e kontaktit ose grupit dhe dërgimi i GIF. Ju e keni falas.

Shkarkoni GIPHY për Messenger në Android/ në iOS

I shëmtuar

I shëmtuar

Ditty është një nga aplikacionet më inovative për atë që është Facebook Messenger. Disa tekst janë shkruar me një maksimum prej 70 karakteresh dhe aplikacionin gjeneroni një video 30 sekondëshe me një zë robotik leximi i tekstit të shkruar me sfondin e një kënge.

Ju e keni atë falas dhe për një blerje brenda aplikacionit për të blerë më shumë këngë.

Me mend në Android/ në iOS

UltraText

Ultratekst

UltraText lejon dërgoni një tekst sikur të ishte GIF. Një mënyrë kurioze për të dërguar mesazhe në mënyrë që të mos kemi gjithmonë tekste të mërzitshme që shfaqen kudo.

Shkarkoni Ultratext në Android / iOS

Camoji

Camoji

Camoji është një tjetër aplikacion i shkëlqyeshëm për krijimin e GIF-ve të animuara. Duke përdorur kamerën tuaj mund të bëni GIF për t'i kaluar shpejt në kontaktet tuaja.

Shkarkoni Camoji në iOS

Fotor

Fotor

Fotografitë për iPhone dhe Android janë një aplikacion për filtra dhe kolazhe fotografish.

Shkarkoni Fotor në Android / iOS


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet.

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.

bool (e vërtetë)