7 arsye për të përdorur një VPN në pajisjet tuaja mobile

Sot ne flasim për një nga serverat VPN me prestigjin më të madh ndërkombëtar që vjen të na ofrojë një me të vërtetë përvojë të sigurt përdoruesi, NordVPN. Ne kemi qenë dëshmitarë, megjithëse rastësisht, mbërritjes së epokës së re të punës nga shtëpia. Dhe të kesh një shërbim të mirë VPN është bërë thelbësore.

Fatkeqësisht, rritja e madhe e trafikut të ndjeshëm të të dhënave nga rrjetet shtëpiake ka nënkuptuar gjithashtu një rritje eksponenciale e sulmeve të sigurisë. Ruajtja e të dhënave që trajtojmë për të punuar, madje edhe nga shtëpia, është bërë e një rëndësie të madhe. Y NordVPN bëhet një zgjidhje ideale për të shmangur problemet.

Pse është i përshtatshëm të përdorësh një shërbim VPN?

Ne do t'ju japim 7 arsye për të përdorur një VPN për lidhjet tuaja të internetit në punë, ose për rrjetin tuaj të shtëpisë. Ndryshimi i të pasurit të një lidhjeje të sigurt dhe të aftë për të na mbajtur të sigurt nga sulmet e sigurisë ose rrjedhjet e bën ndryshimin sot.

 1. Siguria: Pa dyshim që është arsyeja kryesore pse çdo përdorues i internetit mund të ndiejë nevojën për të punësuar shërbimet e një kompanie VPN. Ndjeshmëria e të dhënave me të cilat ju punoni, ose fakti i thjeshtë i gjumit të qetë dhe të mos paturit frikë nga ndonjë shkelje e mundshme e sigurisë, i bëjnë këto shërbime gjithnjë e më të vlefshme.
 2. intimitet: Privatësia e këtij lloji të shërbimeve shkon dorë për dore me sigurinë. Mund të themi se privatësia e përdorimit të rrjetit tonë, e përdoruesve të tij, si dhe e të dhënat se lëviz, duhet të trajtohet me garancitë maksimale e privatësisë kundër palëve të treta.
 3. Shpejtësia: Kur vendosim të përdorim një server VPN që na ofron një nivel i lartë sigurie, kjo nuk duhet të jetë e vetmja gjë e rëndësishme. Në disa raste, siguria e ofruar nga një server është në kundërshtim me shpejtësinë që ai është i aftë të ofrojë. Një lidhje e sigurt, por e ngadaltë nuk është një lidhje e mirë.
 4. Stabiliteti i Lidhjes: Në mënyrë të ngjashme, si me shpejtësinë, stabiliteti që është në gjendje të ofrojë një lidhje është thelbësor. Useshtë e kotë të kemi lidhje që kanë një nivel të lartë sigurie por për këtë duhet të kalojmë nëpër ndërprerje të vazhdueshme të shërbimit.
 5. Serverë të specializuar VPN: Një nga shtyllat kryesore mbi të cilën duhet të mbështetet një shërbim i lidhjes VPN për të ofruar një shërbim optimal është një grup i mirë serverash. Duke u mbështetur servera të ndryshëm për çdo nevojë, servera të dedikuar, servera të dyfishtë, servera RAM dhe madje servera P2P, përvoja e përdoruesit do të jetë pozitive për të gjithë përdoruesit e saj.
 6. Trafiku optimal i të dhënave: Përveç kësaj është e rëndësishme shpejtësia për një lidhje VPN kur shfletoni internetin. Gjithashtu duhet të marrim parasysh kapacitetin e rrjetit për ngarkimin dhe shkarkimin e të dhënave. Në mënyrë ideale, vendosni një ekuilibër të mirë midis sigurisë së shërbimit dhe rrjedha e mirë Mbps numëron në të dy mënyrat, në rrjedhën e sipërme ose në rrjedhën e poshtme.
 7. Çmimi: Ne gjithmonë themi se kur kërkojmë një shërbim që ofron më të mirën, çmimi nuk duhet të jetë ndër aspektet më të rëndësishme. Por është e pashmangshme, kur vendosëm të punësojmë, krahasoni çmimet midis kompanive. Ajo që është e sigurt dhe nuk dështon është se një shërbim falas nuk do të jetë kurrë në kulmin e një shërbimi të paguar.

NordVPN na jep sigurinë që na nevojitet

MacOs NordVPN

Edhe pse shkurtesa VPN për shumë është tashmë e njohur, ka akoma përdorues që mund të pyesin për çfarë po flasim. Për këtë, është e rëndësishme të dihet se VPN vjen në kuptimin fjalë për fjalë të akronimit në anglisht Virtual Private Network. Me pak fjalë, është një lidhje se, duke përdorur një rrjet publik si medium si interneti, ju lejon të lidhni kompjuterët në një rrjet privat në mënyrë të sigurtë.

Në treg mund të gjejmë shërbime të panumërta VPN që premtojnë siguri, shpejtësi dhe aftësinë paguese. Dhe ne madje gjetëm disa kompani që ofrojnë këto shërbime falas. Megjithëse, ashtu si me pothuajse të gjithë sektorët, përvoja është përfundimisht ajo që na bën të besojmë në njërin ose në shërbimet e tjera. A janë gjithmonë ato që premtojnë?

Të ballafaquar me nevoja të reja, gjithmonë vijnë oferta të reja. Sot nga Actualidad Gadget, pasi kemi analizuar shërbimet që ofron NordVPN, ne mund t'ju tregojmë se çfarë është në gjendje të ofrojë. Ne gjithashtu do t'ju tregojmë për ofertat me të cilat ky shërbim bëhet edhe më interesant. Nëse siguria e rrjetit tuaj profesional është e rëndësishme dhe ju doni të keni garancitë maksimale, përveç që të mos shihni aftësitë e rrjetit të zvogëlohen, NordVPN mund të jetë pikërisht ajo që ju po kërkoni.

Një rrjet i pabesueshëm serverësh

Kur një shërbim merr vlerësime kaq të mira, nuk është asnjëherë rastësisht. Në fund, Përvoja e përdoruesit është pasuria më e mirë që një kompani ka kur bëhet fjalë për të konkurruar në treg me kompanitë që ofrojnë të njëjtën gjë. Shërbimi i ofruar nga NordVPN është rezultat i një rrjeti të plotë serverash të aftë për të ofruar një lidhje të qëndrueshme dhe 100% të sigurt.

NordVPN ka një nga listat më të mira të serverave që u shërbejnë përdoruesve të saj. Falë tij, ajo ofron mbulim për pothuajse kudo në botë. A Lidhje e besuar që është një hap përpara konkurrencës tuaj. Algoritmi i tij është në gjendje të zgjedhë serverin që ju përshtatet më së miri sipas vendndodhjes ku jeni. Jo më kot ka më shumë se 5.500 serverë të përhapur në të gjithë botën.

Një fakt që ofron një plus për ata që kërkojnë një shërbim plotësisht të sigurt është ai disa nga serverat e NordVPN janë vetëm RAM, kështu që ata nuk kanë kapacitet të ruajtjes së të dhënave. Kjo siguron funksionim plotësisht të sigurt dhe efektive në çdo kohë kudo që të jemi.

Serverat standardë dhe serverat e dedikuar

Në një rrjet kaq të plotë të serverave ne gjejmë ekskluzivisht servera të dedikuar për të ofruar shërbimin më të mirë në varësi të nevojave të secilit përdorues. Kështu që ne gjejmë servera të dedikuar IP për përdoruesit me një adresë IP të dedikuar. Ne te njejten menyre, NordVPN gjithashtu ka servera të dyfishtë VPN, për përdoruesit që dëshirojnë të dërgojnë lidhjen e tyre në filtrin e dy serverave të ndryshëm.

Ne gjithashtu gjetëm Server të veçantë për vendet me qasje të kufizuar në internet. Serverat VPN për të ekzekutuar TOR, Serverat P2P e optimizuar posaçërisht pa kufij në gjerësinë e stolit. Shërbime që janë në dispozicion në varësi të vendeve në të cilat duam t'i përdorim ato.

NordVPN është sinonim i shpejtësisë dhe sigurisë

Mund ta pohojmë shërbimi i lidhjes i ofruar nga NordVPN është ndër më të shpejtët në botë. Falë një protokoll pronësor i quajtur NordLynx, përbërë nga një version i regjistruar i WireGuard. Përvoja e një lidhjeje të qëndrueshme në çdo kohë në të cilën të dhënat tona do të jenë gjithmonë të sigurta është diçka që jo të gjithë mund ta ofrojnë.

En testet e kryera në serverat e vendosur në Shtetet e Bashkuara, Mbretërinë e Bashkuar dhe Gjermaninë Të dhëna vërtet të mira janë marrë si përpjetë ashtu edhe përpjetë. Kështu, në Shtetet e Bashkuara, shpejtësia tejkalon 1,300 Mbps si në ngarkimin dhe shkarkimin e të dhënave. Në Angli, shpejtësia e zbritjes është mbi 1,200 Mbps, dhe shpejtësia e ngarkimit mbi 1,100 Mbps. serverat gjermanëtë dy shpejtësia tejkalon 1,100 Mbps.

Sa kushton shërbimi NordVPN?

ofertë nord vpn

Siç e dimë, një shërbim i lirë nuk është gjithmonë sinonim i së mirës. Kur siguria e rrjetit tonë është në rrezik, as ne nuk duhet të kursehemi. Mund të gjejmë marrëveshje të pabesueshme VPN me premtime që janë thyer më vonë. Kështu që, Especiallyshtë veçanërisht interesante të gjesh një ofertë të këtij kalibri në një shërbim kaq premium.

Falë promovimit aktual ne mund të mbështetemi në VPN më e shpejtë në planet për vetëm 2,64 € në muaj. Me një plan 2 vjeçar me një kursim total prej 72% mbi çmimin e tij të zakonshëm dhe gjithashtu marrjen e 3 muajve shtesë të dhuratës. Duke përfituar nga ky promovim ne do të paguajmë 71,20 € për një shërbim çmimi i të cilit është 258,12 €. Nëse po kërkoni një shërbim të dëshmuar VPN që ofron siguri dhe shpejtësi, mos harroni këtë rast të pabesueshëm.

Pra, mos e neglizhoni sigurinë dhe privatësinë tuaj në internet: klikoni këtu dhe merrni ofertën me kohë të kufizuar: NordVPN me 72% zbritje dhe 3 muaj falas me vetëm 2.64 € në muaj.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet.

*

*

 1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
 2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
 3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
 4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
 5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
 6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.

bool (e vërtetë)