7 këshilla për ju që të jeni fitues të Premten e Zezë 2016

Të Premten e ardhshme, 25 nëntor, gjithnjë e më popullore Zi e premte. Në rast se nuk jeni akoma shumë të qartë për këtë festë që filloi në Shtetet e Bashkuara dhe tani po festohet praktikisht në çdo vend të botës. Gjatë këtyre ditëve dyqanet virtuale, dhe një numër në rritje i dyqaneve fizike ofrojnë oferta interesante dhe ulje të shkëlqyera në shumë prej produkteve të tyre.

Gjatë të Premtes së Zezë mund të gjeni oferta të shkëlqyera dhe të blini artikuj me çmime të volitshme. Sidoqoftë, duhet të blini me kujdes që të jeni në gjendje ta merrni atë siç duhet dhe në mënyrë që të mos keni shumë problem sot ne do t'ju ofrojmë 7 këshilla për ju që të jeni fitues të Premten e Zezë 2016, dhe ju mund të mbani kartën tuaj të kreditit gjallë dhe të shmangni bërjen e gabimeve si një blerës fillestar.

Bëni një listë të produkteve që dëshironi me çmimin e tyre të zakonshëm

Një nga këshillat e para që çdokush zakonisht i jep tjetrit para një periudhe shitjeje ose ndonjë feste në të cilën ka zbritje ose promovime, është të bësh një listoni me produktet që duam të blejmë, duke shënuar gjithashtu çmimin e tyre të zakonshëm, jo vetëm nga një dyqan, por nga disa, për të pasur informacion të mjaftueshëm për krahasime të mundshme.

Kjo do të bëjë që të mos blejmë asgjë tjetër që nuk na nevojitet dhe që ditë më vonë të pendohemi. Mund të jetë gjithashtu me të vërtetë interesante të tregohet çmimi i zakonshëm i artikullit për të parë sa euro mund të kursejmë dhe nëse produkti është ulur me të vërtetë apo jo.

Kjo e fundit mund të tingëllojë e çuditshme për ju, por ka shumë dyqane si në internet ashtu edhe fizik që përfitojnë nga këto festime, ku njerëzit priren të blejnë në mënyrë të pakontrolluar, për të shpallin shitje false, që përdorimi i kësaj këshille nuk duhet t'ju habisë në çdo kohë.

Përdorni mënyrën e fshehtë të shfletuesit tuaj

modaliteti i fshehtë

Mund të duket pa kuptim, por përdorimi i mënyrës së fshehtë të shfletuesit tonë të internetit mund të jetë vërtet i dobishëm. Dhe a është kjo shumica e dyqaneve në internet mbajnë një regjistër ose historik të të gjitha blerjeve ose kërkimeve që ju bëni, gjë që mund të ndryshojë shumë çmimet përfundimtare të produkteve.

Kështu që askush nuk di asgjë për ju ne mund të përdorim mënyrën e fshehtë dhe pastaj në atë moment ju do të jeni një i huaj për të gjithë, duke qenë në gjendje të blini pa ditur askush për ju dhe pa asnjë lloj ndryshimi.

Regjistrohuni në dyqane paraprakisht dhe përgatitni mënyrat tuaja të pagesës

Gjatë të Premtes së Zezë, shumë prej ofertave që publikohen kanë një kohëzgjatje të caktuar kohore, dhe në shumë raste ato kanë një stok shumë të kufizuar. Nxitimi është thelbësor dhe për këtë është e rëndësishme të regjistroheni në dyqanet ku do të bëni blerje dhe gjithashtu përgatitni mënyrat e pagesës për të qenë në gjendje të paguani shpejt.

Të jesh i regjistruar dhe të kesh gati mënyrën e pagesës në çdo kohë do të të lejojë të sigurohesh që të marrësh një nga ofertat e shumta që do të shohim gjatë së Premtes së Zezë. Nëse përpiqeni të regjistroheni dhe të paguani pa përgatitje paraprake, ndoshta kur dëshironi të blini diçka do të shihni se të gjitha njësitë e disponueshme do të shiten.

Nëse stoku mbaron, përdorni listat e pritjes

Disa nga ofertat që do të shohim gjatë të Premtes së Zezë siç kemi thënë tashmë janë të kufizuara, dhe vetëm disa me fat do të jenë në gjendje të marrin ato artikuj. Për fat të mirë në disa raste, veçanërisht në Amazon, ne mund të bashkohemi me një lista e pritjes në mënyrë që në rast se një përdorues nuk e përfundon blerjen, ju të mund të përdorni blerjen e sendit.

E keqja e listave të pritjes është se në pak raste ato përparojnë dhe mund të përfundoni me produktin për të cilin jeni interesuar.

Përdorni përkujtesat që të mos humbni asnjë ofertë të vetme

OnePlus-BlackFriday

Duke përdorur një copë letër ose duke vendosur alarme në pajisjen tuaj celular, Krijoni kujtesa në mënyrë që të mos humbni një ofertë të vetme për produktet që ju interesojnë dhe çfarë doni të blini?

Edhe një herë duhet të komentojmë se shumica e ofertave kanë një kohëzgjatje në një kohë shumë specifike, kështu që nëse nuk jeni të vëmendshëm është më se e mundur që ju nuk do të jeni në gjendje të blini atë produkt që keni dashur të blini, duke përfituar nga Black Ulje të premten.

Gjithmonë mbani një vështrim nga vijnë produktet që blini

Gjatë Black Friday të gjitha dyqanet online në botë na ofrojnë oferta dhe promovime interesante. Sidoqoftë një promovim nga një dyqan kinez mund të bëhet një problem real për ne për shkak të zakoneve, të cilat do t'i shmangni për sa kohë që blini në dyqane në vendin tonë ose në Amazon.

Sa herë që blini një produkt në një dyqan jashtë vendit tuaj, duhet të rishikoni në detaje dhe para se të përfundoni blerjen se si do të menaxhohet dërgesa, kostot shtesë që mund të bartë dhe gjithashtu çështjen e garancive dhe kthimeve.

Gjeni vendet ku shet më lirë

Amazona

Nëse dëshironi të blini një artikull specifik dhe doni të dini se ku shitet më lirë, mund të vizitoni secilën nga dyqanet ku shitet, megjithëse kjo mund të jetë vërtet e pakëndshme. Për të parë të gjithë informacionin në një shikim të mundshëm përdorni një nga shumë shtesat e disponueshme për Chrome, ndër të cilat padyshim është më e njohura dhe më e popullarizuara Lista e Ruajtjes.

Kjo shtesë do t'ju lejojë të kurseni produktet që dëshironi të blini dhe të aktivizoni sinjalizimet për të marrë një njoftim kur një çmim interesant ose një ulje në krahasim me çmimin origjinal.

Nëse nuk doni të instaloni ndonjë shtrirje në shfletuesin tuaj, gjithmonë mund të drejtoheni te Google që do t'ju tregojë çmimet e produkteve për të cilat jeni të interesuar në dyqane të ndryshme.

Blerja gjatë të Premtes së Zezë duke marrë zbritjet më të mira dhe pa bërë gabime të tilla si të paguani më shumë për një artikull ose të blini diçka që nuk ju nevojitet, nuk është e lehtë, megjithëse me siguri me këto këshilla që ju kemi ofruar sot, është diçka më e lehtë.

Çfarë këshille do t'i jepnit dikujt që të ketë sukses gjatë së Premtes së Zezë tjetër?.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet.

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.

bool (e vërtetë)