8 faqet e internetit më të mira për të shkarkuar sfonde

Wallpapers

Një nga aspektet më interesante të një sistemi operativ është personalizimi. Çfarë do të ishin Windows, Android, OS X ose iOS pa personalizim? Të gjithë kompjuterët dhe / ose pajisjet do të kishin të njëjtën pamje dhe strukturë dhe pak ndryshime do të bënin ndryshimin midis asaj se kujt pajisje i përket kujt. Prandaj, një nga gjërat që vlerësoj më shumë kur blej një pajisje (qoftë kompjuteri, tableti apo smartphone) është përshtatja e saj.

Sot do të të jap 8 faqet e internetit më të mira për ju që të personalizoni sfondin tuaj në smartphone, tablet ose pse jo, kompjuter. Krishtlindja po vjen dhe bashkë me të edhe sfondet e pemëve të zbukuruara dhe dhuratat nën pisha! Ejani, vazhdoni të lexoni dhe vizitoni këto faqe në internet për të personalizuar pajisjen tuaj.

Wallbase

Edhe pse uebi është në anglishtNdërsa hyjmë në internet, kemi një motor të vogël kërkimi në të cilin do të fusim temën e sfondit që duam, për shembull "Krishtlindjet" ose "stinët". Automatikisht do të na çojë në një vend tjetër ku do të kemi sfondet që aq shumë po kërkojmë.

Nëse klikojmë në një sfond që na pëlqen, do të kemi qasje në atë sfond së bashku me burimin e tij. Nëse duam të shkarkojmë sfondin, thjesht do të duhet të klikojmë me të djathtën mbi imazhin dhe "Ruaje imazhin si".

Deviantart

Në këtë ueb Jo vetëm që do të gjejmë sfonde që do të na zbukurojnë ditën, por do të kemi edhe furça për Photoshop ose, pse jo, imazhe të vektorizuara për të punuar në Adobe Illustrator. Megjithëse një nga elementët kryesorë që mund të gjejmë janë fondet për terminalet tona.

Në krye kemi një motor kërkimi në të cilin shkruajmë atë që duam të kërkojmë dhe kur kemi imazhin perfekt, e shkarkojmë duke përdorur burimin origjinal të sfondit.

Desktop të thjeshtë

Ndryshe nga faqet e internetit të mëparshme, Desktop të thjeshtë është një faqe interneti minimaliste në të cilën do të gjejmë vetëm sfonde minimale pa hije ose gradiente. Përveç kësaj, ne kemi mundësinë e shkarkimit të aplikacionit të krijuar nga Tom (themeluesi i internetit) në pajisje të ndryshme: Android, Mac App Store ...

Wallpapers në këtë faqe në internet janë me të vërtetë "cool" dhe ia vlen të hedhim një vështrim nëse gjëja jonë është minimalism dhe thjeshtësia (si dhe dekorim dhe elemente të ndritshëm).

Mur minimal

Nëse ajo që kërkoni është një sfond super-minimalist kjo është faqja juaj në internet. Ne gjejmë vetëm një sfond të një ngjyre të sheshtë dhe nganjëherë një fjalë që përcakton thjeshtësinë ose minimalizmin. Ndërsa hyjmë në internet, slogani i saj tashmë na jep idenë e sfondeve që do të gjejmë brenda: Desktopi juaj, i thjeshtuar.

Personalisht, është një nga faqet e mia të preferuara për të shkarkuar sfonde falas.

Driblim

Kjo faqe në internet është më e orientuar në zhvillimin grafik, megjithëse e kam thënë sepse në shumë raste, ne kemi nevojë për burime grafike për të krijuar sfondin tonë pa pasur nevojë ta shkarkojmë atë nga askund.

Pavarësisht kësaj, Dribble ka sfonde të jashtëzakonshme që nuk hezitova t'i shkarkoja (disa) edhe pse për mendimin tim, nuk është një faqe e dedikuar njëqind përqind për fondet për terminalet tona.

Vladstudio

Në shumë raste, ne përdorim kompjuterin tonë me më shumë se një monitor dhe në secilin monitor kemi të njëjtën sfond. Por në këtë faqe në internet, ka sfonde të optimizuara për 2 ose 3 monitorë me të cilët do të kemi një sfond të vetëm që do të shpërndahet në të gjithë monitorët e lidhur. Por ka një të keqe: ka një ujëra (nga Vladstudio) në secilën letër-muri.

Edhe kështu, në ueb ka shumë sfonde të adaptuara për shumë terminale dhe pajisje.

Desktopografia

Ky projekt ofron një koleksion të ri çdo vit, koleksioni 2013 është tani në dispozicion në internet me shumë rezolucione dhe shumë sfonde me cilësi të habitshme.

Nëse doni një sfond surreal dhe njëkohësisht fantastik dhe krijues, kjo është faqja juaj.

Artcore

Në këtë blog do të gjejmë qindra sfonde të përshtatura në 7 rezolucione të ndryshme në të cilat theksojmë: iPad dhe iPhone. Ne kemi prejardhje të të gjitha llojeve, megjithëse sfondet e kafshëve të shpikura janë mbi të tjerët.

Deri më tani përpilimi i 8 faqeve të internetit më të mirë për të shkarkuar sfonde falas.

Më shumë informacion - Si të krijoni aplikacione për smartphone pa ditur se si të programoni


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.