Acer shpik fletoret e lojërave me Predator Triton 900 të pajisur me GeForce RT 2080

Acer Predator Triton

Në vitet e fundit, disa prodhues kanë filluar të lançojnë laptopë lojrash që po na kërkojnë na ofroni performancën maksimale në një pajisje që mund ta marrim kudo. Brenda gamës së fletoreve, kabriolet po arrijnë të fitojnë një vend të rëndësishëm në këtë sektor dhe prova për këtë gjendet në Acer Predator Triton 900 të ri.

Kompania Acer ka prezantuar dy laptopë të rinj lojrash të menaxhuara nga Windows 10 të dizajnuara për të ofruar transportueshmëri maksimale për dashamirët më të kërkuar të lojërave video. Po flasim për Predator Triton 900 me një ekran 17 inç dhe ekran 4k të konvertueshëm dhe Predator Triton 500, me ekran 15 inç, përfundim metalik dhe trashësi 17,9 mm.

Acer Predator Triton 900.

Ndërsa ekrani i konvertueshëm i Predator Triton 900 na lejon ta vendosim pajisjen në mënyrën më të rehatshme për të shijuar lojërat tona të preferuara, Triton 500 na ofron një pajisje kompakte me një shasi metalike ideale për ata që Ata duhet të mbajnë pajisjet e tyre nga këtu atje.

Siç është thënë nga Drejtori Menaxhues i GeForce OEM në NVIDIA:

Ne jemi të ngazëllyer që GPU-ja jonë e dizajnuar nga Max-Q GeForce RTX 2080 po ndihmon në ripërcaktimin e përvojave të lojrave të laptopëve. Me teknologji inovative, duke përfshirë gjurmimin e rrezeve në kohë reale dhe memorjen ultra të shpejtë të gjeneratës së ardhshme GDDR6, lojtarët mund të zgjedhin me besim Predator Triton 900 si një platformë të fortë lojrash, të pasur me veçori.

Acer Predator Triton 900

Acer Predator Triton 900 përfshin një mentesha të përpunuar që rrotullohet, shtrihet dhe na lejon të palosim ekranin 17 inç. Kjo pajisje na ofron katër mënyra përdorimi me të cilat ne mund të ndajmë ekranin e miqve tanë ndërsa luajmë, luajmë me ekranin me prekje, e përdorim atë si një laptop tradicional ose si një kabrioletë për ta përdorur atë si një element dizajni.

Trackpad ulet pranë tastierës e cila ju lejon të vendosni duart tuaja në një pozicion natyror për të luajtur në një mënyrë më të rehatshme dhe ka një trashësi prej 23,75 milimetra. Për më tepër, ai ka një sistem audio Waves Maxx që ofron cilësi gjithëpërfshirëse të zërit dhe një përvojë audio 3D hiper-realiste.

Brenda, gjetëm GPU-në NVIDIA GeForce RTX 2080 Falë ekranit të tij 4k IPS, ajo na ofron përvojën më të mirë të lojrave në klasën e saj së bashku me procesorin me performancë të lartë të gjeneratës së tetë Intel Core i7 të shoqëruar me deri në 32 GB memorie dhe hapësirë ​​ruajtëse, SSD RAID OSE PCIe NVMe.

Acer Predator Triton 500

Modeli Predator Triton 500 na ofron një Ekran IPS 15,6 inç, shkëlqim 300 nit dhe një shpejtësi freskimi prej 144 Hz me një përgjigje prej 3 ms, me peshë 2.1 kg dhe trashësi 17.9 mm, me një shasi metalike dhe vetëm korniza 6,3 mm, e cila na ofron një ekran me një që mbulon 81% të sipërfaqes. Lidhur me autonominë, ky model arrin 8 orë autonomi.

Ky model është i disponueshëm me grafikë NVIDIA GeForce RTX 2080 me dizajn Max-Q, procesor i gjeneratës së tetë Intel Core i7, deri në 32 GB RAM DDR4 dhe NVMe PCIe RAID 0. Për më tepër, grafikët na lejojnë të overclock përveç sistemeve mbështetëse realiteti virtual, duke e shndërruar këtë pajisje në një terren të gjithë me të cilin mundemi shijoni lojërat tona të preferuara kudo.

Kontroll nga smartphone

Acer Predator Triton 500.

Falë aplikacionit PredatorSense, ne mundemi kontrollo pajisjet Predator nga smartphone-i ynë për të modifikuar cilësimet e mbingarkesës, shpejtësinë e ventilatorit, ndriçimin dhe mënyrat e audios. Përveç kësaj, ne gjithashtu mund të aktivizojmë profile të ndryshme të paravendosura në kompjuter ose t'i ndryshojmë ato në distancë.

Çmimet dhe disponueshmëria e Acer Predator Triton të ri

Acer Predator Triton 900 do të mbërrijë në Spanjë në Mars të këtij viti nga 4.199 euro, ndërsa Predator Triton do të jetë në dispozicion nga shkurti dhe do të fillojë me 1.999 euro. Për momentin, specifikimet e secilit prej modeleve nuk janë të disponueshme, kështu që do të duhet të presim përkatësisht deri në shkurt dhe mars që ato të arrijnë në treg për të kontrolluar cilat janë konfigurimet e disponueshme.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.