Acer ul çmimin e Jade Primo 300 euro

acer-lodh-kushëri

Windows 10 Mobile është ende një platformë që ka ende një rrugë të gjatë për të bërë. Për fat të keq, politika që Microsoft po ndjek në versionin e saj për pajisjet mobile nuk duket se është e përshtatshme në përputhje me shifrat e përdorimit për sistemin e saj operativ celular. Aktualisht shumë pak prodhues aktualisht janë duke u mbështetur në Windows 10 Mobile si një sistem operativ për terminalet e tij pavarësisht se është përmirësuar shumë në krahasim me versionin e mëparshëm. Përveç kësaj, integrimi pothuajse perfekt me Winddwos 10 në versionin e tij desktop na lejon të jemi të vetëdijshëm për atë që po ndodh në smartphone-in tonë në çdo kohë falë njoftimeve.

acer-kushëri

Acer ka qenë një nga kompanitë që vendosi që Windows 10 Mobile të nisë Jade Primo, një terminal që është i pajtueshëm me funksionin Continumm që na lejon të lidhim një tastierë, maus dhe monitor me smartphone-in për të qenë në gjendje të punojmë si nga një PC, duke kursyer distancat, do të jetë. Ky terminal që ka dalë në treg për një kohë shumë të shkurtër dhe që doli në shitje për 599 euro, sapo ka parë se si çmimi i tij është ulur përgjysmë. Aktualisht ne mund ta blejmë Acer Jade Primo për vetëm 299 euro.

Acer Jade Primo na ofron një procesor 808-bërthamor Qualcomm 6, me 3 GB RAM, e mjaftueshme për të trajtuar ekranin 5,5 inç AMOLED me rezolucion të plotë HD. Brenda ne gjejmë 32 GB hapësirë ​​ruajtëse, hapësirë ​​që mund të zgjerojmë deri në 128 GB falë hapësirës së zgjerimit për kartat micro SD.

Ky terminal na ofron një kamerë të pasme 21 mpx ndërsa pjesa e përparme arrin 8 mpx. Duke qenë i pajtueshëm me funksionin Continumm, ai ka një lidhje USB-C. Kapaciteti i baterisë është 2.870 mAh, diçka e drejtë për ekranin dhe rezolucionin dhe ka një peshë mjaft të ngushtë prej 150 gramësh.

Ulja e çmimit të këtij terminali është një mundësi shumë e mirë për të provuar Windows 10 Mobile, pasi që është një terminal i nivelit të lartë që mund ta gjejmë për vetëm 299 euro.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet.

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.